5 sposobów na idealne mieszkanie na wynajem

Na wynajmie mieszkania można zarobić! I to w sposób, który tak naprawdę nie zajmuje wiele czasu. Wymaga oczywiście inwestycji i znalezienia lokatorów, ale później wiąże się już tylko ze sprawdzaniem stanu konta. Szacuje się, że wygodne mieszkanie w modnej dzielnicy dużego miasta może przynieść zyski rzędu 5 procent rocznie. Na początek jednak trzeba zainwestować i kupić mieszkanie, które przyciągnie potencjalnych lokatorów.

  1. Trzeba rozsądnie wybrać miasto. Takie, które cały czas się rozwija i przyciąga nowych mieszkańców, będzie dawało najlepsze perspektywy. Warto pomyśleć o Krakowie, do którego przyjeżdżają nie tylko turyści i studenci, ale także pracownicy, również z Ukrainy.

  2. Jeśli miasto, to i dzielnica jest ważna. Nie szukajmy mieszkań w dzielnicach turystycznych lub blisko uczelni wyższych, jeśli chcemy mieć stałych lokatorów, którzy regularnie będą płacić za wynajem przez kilka lat. Lepsze będą dzielnice typowo mieszkalne. W Krakowie dobrą sławą cieszy się Prądnik Czerwony.

  3. Ciekawa zabudowa zrobi pozytywne wrażenie. Tradycyjne bloki i wieżowce z wielkiej płyty już dawno się opatrzyły. Teraz lokatorzy chcą mieszkać w nowoczesnych budynkach, niebanalnie zaprojektowanych, robiących pozytywne wrażenie. Zielone otoczenie, przestronne tarasy i ciekawa fasada to na pewno walory trzeciego etapu inwestycji Apartamentów Kaskada https://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3. Budynki dewelopera Super Krak S.A. znajdują się w Prądniku Czerwonym i obecnie lokale są wystawione na sprzedaż.

  4. Rodzinna infrastruktura: sklepy i centra handlowe (w Prądniku Czerwonym np. Krokus i Serenada), szkoły, przedszkola, przystanki autobusowe to wszystko wpływa na jakość życia w mieście. Im więcej możliwości, im bliżej do instytucji edukacyjnych, sklepów, punktów usługowych, tym lepiej. Ponadto w Prądniku Czerwonym działa Park Wodny oraz Multikino.

  5. Blisko do pracy. W Krakowie na bezrobocie narzekać nie można, a i zarobki należą do jednym z wyższych w naszym kraju, ale miasto jest rozległe. Szybki dojazd z domu do pracy jest więc kolejnym argumentem w walce o lokatora. W pobliżu Prądnika Czerwonego działa centrum biurowe, w którym siedziby firm ma wiele światowych korporacji.

Mieszkanie za gotówkę czy kredyt?

Mieszkanie z myślą o wynajmie można kupić za gotówkę. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by posiłkować się w całości albo częściowo kredytem. Ze względu na to, że ceny mieszkań wciąż wzrastają, a w atrakcyjnej dzielnicy Krakowa już nie będzie tak korzystnej okazji na zakup mieszkania, warto się pospieszyć. Zyski z wynajmu pojawią się z czasem, kiedy lokum zostanie wykończone i zamieszkane, ale to zawsze świetna inwestycja na „czarną godzinę” lub emeryturę.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Co umożliwia system zarządzania budynkiem? Przegląd najważniejszych funkcji

Read Next

Systemy transakcyjne – jak wybrać idealne rozwiązanie do swojego e-commerce?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments