5 zalet rolet wolnowiszących

Wiele osób na etapie urządzania domu lub mieszkania zastanawia się nad rodzajem rolet, jakie chce zamontować. Do wyboru są m.in. rolety wolnowiszące lub też rolety w kasecie. Warto wiedzieć jakie zalety posiada ta pierwsza z nich, by móc wybrać optymalne i najbardziej komfortowe rozwiązanie dla swojego wnętrza.

Roleta wolnowisząca – charakterystyka

Podczas wyboru konkretnego rodzaju rolety sugerujemy się takimi kwestiami jak np. rozmiar lub kolor, ale sam rodzaj rolety również ma znaczenie w zakresie designu i codziennego użytkowania.
Roleta wolnowisząca różni się tym od np. popularnej w obecnych trendach wnętrzarskich rolety w kasecie, że inaczej jest montowana. Rolety w zabudowie posiadają bowiem prowadnice, które mocujemy do skrzydła okiennego osobno, a rolety wolnowiszące mocuje się do ściany lub do sufitu. W ten sposób zasłaniają one całe okno.

Kiedy warto wybrać roletę wolnowiszącą?

Czasami wybór tego rodzaju rolety podyktowany jest designem pomieszczenia. Wówczas wolnowisząca roleta sprawdza się kiedy chcemy zasłonić powierzchnię np. przed ciekawskimi spojrzeniami osób z zewnątrz. Dotyczy to osób, które mają np. domy zlokalizowane blisko ulicy lub blisko innych budynków i wówczas zasłanianie okna ma znaczenie w celu ochrony prywatności domowników oraz gości.
Rolety wolnowiszące są też praktyczne wówczas, gdy chce się uzyskać ciekawe możliwości aranżacyjne, a ich struktura, kolor i inne elementy designu łączą się ciekawie z wystrojem wewnątrz pomieszczenia. Wtedy też nie warto decydować na montowanie kilku rolet w jednym oknie, co jest mnie praktyczne i estetyczne.
Za wyborem rolety wolnowiszącej przemawia też szeroki wybór tkanin, z jakich są wykonane. Warto w tym zakresie wziąć pod uwagę przede wszystkim indywidualne upodobania, ponieważ szeroki wybór kolorów i wzorów, jakie znajdziemy na rynku powoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Może to być np. roleta, która rozprasza światło i tworzy ciekawą aurę w pomieszczeniu lub np. roleta zaciemniająca, czy też roleta transparentna.

Artykuł powstał we współpracy z sklep.karpol.pl

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Poznaj zalety wynajmu powierzchni magazynowej

Read Next

Specyfika starych budynków i korzyści z ich ocieplenia.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments