7 podstawowych narzędzi, które zawsze warto mieć w domu

Takie obowiązki, jak drobne prace remontowe czy konieczność poradzenia sobie z awarią dotyczą każdego, niezależnie od tego, czy mieszkamy w domku jednorodzinnym poza miastem, czy też w bloku w samym centrum metropolii. Aby stawić czoła tym wyzwaniom, konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiednie narzędzia. Co jest niezbędne? Odpowiedź znajduje się poniżej.

Zestaw kluczy

Obowiązkowe elementy każdego zestawu kluczy to: grzechotki (co najmniej kilka sztuk), wkrętak oraz bity z najczęściej spotykanymi rodzajami końcówek, do których należą m.in. torxy, imbusy oraz śrubokręty płaskie i krzyżakowe. Ważne są jeszcze klucze płaskie oraz klucze nasadowe. A do tego – przedłużki i łączniki, dzięki którym dokręcanie śruby pod kątem nie będzie trudnym wyzwaniem.

Wkrętarka akumulatorowa

Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie to jest wykorzystywane do wkręcania. W odróżnieniu od wiertarki, dzięki wykorzystaniu akumulatora wkrętarka może zostać wykorzystana jako urządzenie przenośne. W przypadku niektórych modeli wkrętarki mogą zostać wykorzystane również jako wiertarki, choć możliwość ich wykorzystania jest ograniczona zazwyczaj do wiercenia w miękkim drewnie. Wkrętarki elektryczne nie są drogimi urządzeniami. Ich wielką zaletą jest również ich rozmiar, dzięki czemu można je z łatwością przetransportować oraz używać w miejscach z trudnym dostępem.

Młotowiertarka

Młotowiertarka może zostać z powodzeniem wykorzystana do wielu prac remontowo-wykończeniowych. Możliwości zastosowania tego elektronarzędzia są różnorodne. Dzięki młotowiertarce możliwe jest na przykład wywiercenie otworu, mieszanie farby, lub czyszczenie drewnianych powierzchni ze starej farby. Oczywiście, sama wiertarka, nawet jeśli jest stworzona przez cenioną na rynku firmę, to jeszcze nie wszystko czego potrzebujemy, aby przeprowadzić remont. Wywiercenie otworu będzie wymagać od nas również dobrej jakości wierteł.

Piła spalinowa

Piła spalinowa to nieoceniony element wyposażenia domu podczas wiosny i lata. Wówczas to piła spalinowa jest wykorzystywana do prac w ogrodzie oraz przygotowywania opału na okres zimowy. Dawniej wykorzystywane głównie podczas prac przy wyrąbie drewna w lasach, obecnie piły spalinowe są równie często wykorzystywane w pracach przydomowych – od cięcia całych drzew po drobne prace i przycinanie gałązek lub żywopłotu. Zaletą pił spalinowych w porównaniu do pilarek elektrycznych jest duża moc oraz możliwość transportu. Ich słabością jest z kolei hałas związany z ich działaniem oraz większa awaryjność, dlatego też zanim zdecydujecie się na jej zakup, to warto podpytać się doświadczonej osoby, czy dany model sprawdzi się do waszych zastosowań i czy nie lepiej zdecydować się na piłę elektryczną. Każdy sklep stacjonarny lub sklep internetowy z narzędziami pomoże Ci w doborze odpowiedniej piły.

Szlifierka kątowa

Szlifierki kątowe są przeznaczone, wbrew swojej nazwie, nie tylko do szlifowania. Urządzenia te można wykorzystać np. do przecinania przedmiotów wykonanych z kamienia, betonu czy też metalu. Ponadto, szlifierki są używane także w celu usuwania rdzy lub polerowania auta. Oczywiście każdy rodzaj pracy wymaga zastosowania innego osprzętu.

Przedłużacz bębnowy

Przedłużacz bębnowy jest idealnym rozwiązaniem problemu splątanych przewodów. Doprowadzenie splątanych przewodów do stanu używalności to często czasochłonne oraz trudne zdanie. Na szczęście dzięki przedłużaczowi bębnowemu doprowadzenie prądu staje się znacznie łatwiejsze – wystarczy rozwinięcie go na odpowiednią długość a po zakończeniu pracy zwinięcie go.

Pompa do wody

Pompa wody pomaga w takich czynnościach jak zaopatrzenie domu mieszkalnego w wodę pochodzącą z alternatywnych źródeł (pompy ciśnieniowe), pozbycie się wody np. z oczka wodnego lub basenu oraz oczyszczenie zalanego pomieszczenia (pompy zanurzeniowe). Jest przydatna szczególnie gdy często zalewa nam piwnice lub posiadamy własną studnię, z której chcemy czerpać wodę do podlewania ogródka.

Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Sznury silikonowe od sprawdzonej firmy

Read Next

Wynajem mieszkań w Warszawie – jak znaleźć odpowiednie mieszkanie?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments