8 powodów dla których warto kupić sukienkę komunijną wcześnie

Jeżeli wiesz, że Twoje dziecko w tym roku szkolnym będzie miało komunie, to wiesz również, że musisz kupić garnitur lub sukienkę komunijną. W poniższym artykule opiszemy dlaczego warto kupić sukienkę komunijną wcześniej – nawet w styczniu – a nie czekać do ostatnich dni.

8 powodów dla których warto kupić sukienkę komunijną wcześnie

  • Większość sklepów oferujących sukienki komunijne zostaje zatowarowane na początku roku, czyli w okolicach stycznia. Jest to czas kiedy wybór jest największy, sprzedawcy mają jeszcze wiele cierpliwości oraz dużo więcej czasu na pomoc Tobie i Twojemu dziecku. Wykorzystaj to. Na początku sezonu ilość modeli jest niezliczona, ogromna ilość stylów pozwala wybrać ten wymarzony. Większość producentów sukienki komunijne szyje tylko raz do roku. Oznacza to, że jeśli jakiś fason zostanie wyprzedany, to kolejna dostawa będzie dopiero za rok. Dla Ciebie i Twojego dziecka będzie już za późno.
  • Zaplanowanie budżetu oraz trzymanie się tych wytycznych jest niezwykle ważne. Piękne fasony i nowoczesne materiały potrafią powalać ceną. Pamiętaj o tym, że na początku sezonu, wtedy kiedy wybór jest największy, są również tańsze modele. Pozwoli to na wybranie sukienki zarówno ładnej jak i spełniającej kryteria finansowe założone w budżecie komunijnym.

Na pewno wartym rozważenia są zakupy w specjalistycznych sklepach internetowych. Wybór jest tam często dużo większy niż w sklepach tradycyjnych a ceny potrafią być znacznie niższe. Pamiętaj, że kupując sukienkę na początku sezonu masz czas aby na spokojnie ją w domu przymierzyć i ewentualnie poprosić sprzedawcę o dokonanie poprawek. Jak kupisz sukienkę przez internet w ostatniej chwili, to może być za późno na odesłanie w celu dokonania poprawek krawieckich.

  • Czas na poprawki. Nie ważne czy kupujesz przez internet czy stacjonarnie. Pamiętaj aby dać sobie czas na wprowadzenie poprawek krawieckich. Najlepiej założyć, że czas niezbędny na wykonanie poprawek i sprawienie aby sukienka była taka jaka powinna być to 4 tygodnie.
  • Niech dziewczynka zapozna się z sukienką. Pamiętaj proszę, że dzień Pierwszej Komunii Świętej jest dla dziecka najważniejszym dniem w ich życiu. Dziewczynka chce czuć się wyjątkowo, jak księżniczka. Jeżeli kupisz sukienkę wcześniej, to dasz możliwość oswojenia się z nią. Założenia w domu, żeby chwilę pochodzić. Wszystkie te działania sprawią, że finalnie w dniu Komunii dziecko będzie czuło się bardziej komfortowo i pewnie. Jest to nie do przecenienia w tak ważnym i stresującym dniu.
  • Sukienka musi być wygodna. Bardzo ważne jest, aby odpowiednio dobrać długość sukienki. Nie powinna być za krótka, ale nie może być też za długa. Pamiętaj, że komfort i bezpieczeństwo dziecka są najważniejsze. Dodatkowo weź pod uwagę, że dziecko może mieć uczulenie na niektóre materiały, coś może uwierać itp. dlatego tak ważne jest aby kupić sukienkę możliwie wcześnie a następnie dać w niej “pochodzić”.
  • Odpowiednie akcesoria komunijne. Przy zakupie akcesoriów należy przede wszystkim zachować umiar. Kupując zarówno sukienkę jak i akcesoria komunijne musisz pamiętać kto będzie w tym chodził. Przy zakupie akcesoriów nie należy przesadzać. Prostota jest zawsze najlepsza. Dobrze dobrane, delikatne dodatki są bardzo eleganckie i pokazują klasę osób, które je wybierały.

W zależności od parafii, niektóre z nich wymagają bolerka, kurtki bez rękawów czy nagłówka z welonem. Kupując sukienkę odpowiednio wcześnie masz czas aby sprawdzić wszystkie kombinacje i nie dać się zaskoczyć.

  • Sesja zdjęciowa przed komunią. Wiadome jest, że podczas komunii w kościele oraz na sali zrobisz swojemu dziecku pewnie milion zdjęć a prywatny fotograf drugie tyle. Warto jednak zadbać o to, aby uwiecznić ten dzień w specjalny, “pozowany”, sposób. Najlepsza do tego będzie przeprowadzona na spokojnie sesja zdjęciowa. Nic nie stoi na przeszkodzie aby skorzystać z takich usług przed komunią. Bardzo często po całym dniu zabawy w sukience komunijnej nie do końca się ona nadaje na wystawne sesje zdjęciowe. Jest to kolejny argument przemawiający za tym, aby kupić sukienkę komunijną sporo wcześniej.
  • Stres. Dla rodziców, którzy organizują komunię swojemu dziecku stresu związanego z tym dniem jest wystarczająco. Zdejmij sobie z głowy stres związany z zakupem, wyborem czy dopasowywaniem sukienki komunijnej. Zrób to wcześniej i następnie zajmij się na spokojnie całą resztą.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jak wygląda teoretyczny egzamin na prawo jazdy?

Read Next

Poliuretan w przemyśle – zadomowiony od lat

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments