Alternatywne metody ogrzewania – efektywne i estetyczne

Coraz częściej poszukujemy na rynku alternatywnych ofert ogrzewania domów i mieszkań. Wygodnych, efektywnych energetycznie, wydajnych. Nowoczesne termostaty pozwalają na programowanie temperatury w zależności od pory czy dnia tygodnia, a zdalne sterowanie przez wi fi sprawia, że możemy włączyć lub wyłączyć grzanie, jeśli akurat nie ma nas w domu.

Poza tym, coraz bardziej znaczący staje się wymiar estetyczny. Nie musimy już montować drogich i mało estetycznych kaloryferów w całym domu, aby nagrzać pomieszczenia.

Promienniki podczerwieni – metoda stara jak świat

Elektryczne promienniki ciepła jako metoda ogrzewania domów to rozwiązanie, które dopiero zyskuje na popularności w Polsce. Brzmi jak nowinka technologiczna o skomplikowanym systemie działania i wiele osób podchodzi do niej z nieufnością – jak działają? Czy nie są szkodliwe? W rzeczywistości jest to metoda, dosłownie, stara jak świat. Promienie słoneczne, czyli właśnie między innymi promienie podczerwone, nagrzewają nas i nasze domy od zawsze, zmianom ulegają jedynie sposoby wykorzystywania tej energii. Nie należy ich mylić z promieniowaniem ultrafioletowym, które bywa szkodliwe dla skóry.

Promienniki ciepła to urządzenia które wykorzystując energię elektryczną, przetwarzają ją w ciepło pod postacią promieniowania podczerwonego. Teoretycznie, działa to jak działka elektryczna, która rozgrzewając się do wysokiej temperatury emituje ze swojej powierzchni niewidzialne dla oka promieniowanie, przenoszące energię cieplną. Czym więc różni się od zwykłej grzałki? Cała innowacja tkwi w odpowiednim skonstruowaniu urządzenia, tak by jak najwięcej zużytej energii elektrycznej było zamieniane w promieniowanie podczerwone, a jak najmniej w ciepło. Dzięki temu nie nagrzewa się bezpośrednio powietrza, ale przedmioty i osoby w pomieszczeniu. Powietrze nagrzewać będzie się za pomocą konwekcji, czyli dzięki ciepłu oddanemu przez otoczenie. Osoba znajdująca się w chłodnym pomieszczeniu ogrzewanym tym sposobem zacznie odczuwać ciepło natychmiast po włączeniu skierowanego w jej stronę urządzenia – tak jak to dzieje się kiedy w mroźny dzień staniemy w słońcu. Promienniki podczerwieni umieszczane są zwykle na ścianach lub suficie, w kompaktowych taflach, na których można namalować obrazy lub nanieść zdjęcia, dzięki czemu wyglądają minimalistycznie i pasują w zasadzie do każdego wnętrza.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Mieszkanie na parterze – czy warto je kupić?

Read Next

Oczyszczalnia ścieków z drenażem – na co zwrócić uwagę przy montażu?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments