Biuro idealne, czyli jakie?

W ostatnich lata obserwujemy wzrost zainteresowania profesjonalną aranżacją biur. Zarówno wielkie korporacje, jak i małe firmy, dążą do stworzenia przestrzeni przyjaznej pracownikom i profesjonalnej z punktu widzenia klientów biznesowych.

Dlatego projektowanie biura zwykle zleca się specjaliście, który zadba o szereg detali, aby miejsce było dobrze i inteligentnie zagospodarowane, a przy tym przyjemne i wygodne. Co więcej, obecnie biura urządza się według wytycznych, dzięki którym stają się funkcjonalne, stosuje się też pewne „chwyty marketingowe” (np. małe akcenty sprawiające, że wnętrze wydaje się bardziej „prestiżowe”) a indywidualność nadaje poprzez wprowadzenie elementów ściśle związanych z marką.

O czym należy pamiętać aranżując biuro?

  • Dobry space plan

Aby zapewnić wygodę pracy, przemieszczania się i organizacji spotkań, tworzony jest space plan, który kompleksowo organizuje przestrzeń biura. Odpowiedni plan zapewni gospodarne wykorzystanie każdego metra kwadratowego powierzchni, przy jednoczesnym zachowaniu wystarczającej ilości „wolnego miejsca”. Ponadto, jego zadaniem jest dostosowanie przestrzeni do charakteru działalności firmy, liczby pracowników, częstotliwości i wielkości meetingów, zapewnienie wygodnego dostępu do urządzeń.

  • Jakość i estetyka wykończenia

Dążąc do stworzenia biura idealnego, należy zadbać o jakość zastosowanych materiałów wykończeniowych (ściany, podłogi itp.) oraz wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mebli i wszelkich innych dodatków. Aranżacja biura, oprócz stref typowo do pracy, musi obejmować również strefy wypoczynku, czy strefę kuchenną. Nie może zabraknąć w nich potrzebnego sprzętu. Warto również postawić na jego jak najlepszą jakość.

Oprócz solidności, należy zatroszczyć się również o piękny wygląd wnętrz. Wszystkie elementy powinny być spójne i świetnie się ze sobą komponować. Należy sprecyzować styl i kolorystykę, by potem konsekwentnie się ich trzymać, np. wybierając dodatki. Przemyślane i świetnie wykończone wnętrze zawsze robi dobre wrażenie na klientach.

  • Wygoda i przyjazność pracownikom

Nie ma wątpliwości co do tego, że o wiele przyjemniej i efektywniej pracuje się w przyjemnych wnętrzach, które w strefach relaksu przypominają dom, a stanowiska pracy są wygodne i posiadają wszystko, czego potrzeba, uwzględniając indywidualne preferencje. Aby zapewnić komfort pracownikom, należy pamiętać o takich elementach jak dobre oświetlenie, optymalna ilość zieleni, wygodne krzesła biurowe oraz sofy, czy odpowiedni metraż na osobę.

Warto dobrze zaprojektować i wykończyć przestrzeń biurową, ponieważ jest to miejsce, w którym ludzie spędzają znaczną część ich życia. Co więcej, ma ona także znaczny wpływ na postrzeganie firmy przez innych.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Szklany panel do kuchni – nowoczesne dekoracje domu

Read Next

Rodzaje pustaków

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments