Blaty kuchenne ze spieków kwarcowych

Z powodu swoich unikalnych właściwości spieki kwarcowe są powszechnie wykorzystywane w kuchni. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza jako kuchenne blaty. Dlaczego warto wybrać blat ze spieku? Podpowiadamy.

Spieki kwarcowe to wszechstronne materiały aranżacyjne powstałe ze zmielonych skał granitowych, kwarcu, iłów łupkowych, glinek i pigmentów ceramicznych. Przybierają formę wieloformatowych płyt o różnych grubościach i mogą być dowolnie przycinane. Świetnie sprawdzają się więc jako okładzina podłóg, mebli czy blaty kuchenne.

Spieki kwarcowe w kuchni

Choć spieki kwarcowe można wykorzystać do aranżacji każdego pomieszczenia, są szczególnie popularne w polskich kuchniach. Dlaczego? Wszystko za sprawą wyjątkowych zalet.

  • Właściwości antybakteryjne. Spieki kwarcowe mają właściwości antybakteryjne, eliminują także rozwój pleśni i grzybów. W pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności ma to ogromne znaczenie;
  • Niewielka nasiąkalność. Rozlana woda, kawa, wino? Dzięki znikomej nasiąkalności spieki kwarcowe nie chłoną płynów, zapewniając niezmienny wygląd powierzchni.
  • Odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Specyficzny proces produkcji spieków sprawia, że są one niezwykle trwałe i wytrzymałe.
  • Łatwość czyszczenia. W kuchni, pomieszczeniu narażonym na zwiększoną eksploatację, łatwość utrzymania powierzchni w czystości to kwestia kluczowa. Aby oczyścić powierzchnię spieku, wystarczy jedynie wilgotna szmatka i uniwersalny, dostępny na półkach każdej drogerii detergent.
  • Spieki kwarcowe do złudzenia przypominają powierzchnię łupków, mik, piaskowców, granitów czy marmurów. Są jednak zdecydowanie tańsze i łatwiejsze w montażu od naturalnych kamieni.
  • Płyty są wykonane z naturalnych materiałów. Mogą być poddawane procesowi recyklingu.

Blaty kuchenne ze spieków kwarcowych

Blaty kuchenne ze spieków kwarcowych
Spieki kwarcowe są powszechnie wykorzystywane do produkcji blatów kuchennych. Wyróżnia je to, że są trwałe, wytrzymałe, antybakteryjne i nieabsorbujące płynów — świetnie sprawdzają się zarówno w większych, jak i mniejszych kuchniach

Spieki kwarcowe są powszechnie wykorzystywane do produkcji blatów kuchennych. Wyróżnia je to, że są trwałe, wytrzymałe, antybakteryjne i nieabsorbujące płynów — świetnie sprawdzają się zarówno w większych, jak i mniejszych kuchniach. Dzięki możliwości dowolnego przycinania płyt pozwalają realizować nie tylko standardowe projekty, ale również oryginalne pomysły — np. wykonanie blatu i zlewu z identycznego tworzywa. Co ważne, dzięki lekkiej konstrukcji spieków, ich użycie nie wymaga wzmacniania struktury szafek (co często jest koniecznie w przypadku kamienia). Zróżnicowane grubości pływ umożliwiają również tworzenie spójnych kolorystycznie aranżacji, uwzględniających kilka elementów kuchni — np. podłogę, meble i blat.

 

źródło: https://www.e-stone.pl/spieki-kwarcowe

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Rola podłoża w rutynowym treningu – jak duże znaczenie ma mata?

Read Next

Co oznaczają kolory przewodów elektrycznych?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments