Bo fachowca poznasz po sprzęcie! Jak znaleźć najlepszą firmę, która wybuduje budynek z biurami pod wynajem?

Współpraca z profesjonalną firmą budowlaną jest niezbędna, by projekt deweloperski mógł zostać ukończony w terminie i bez konieczności dokonywania poprawek. Jak wiadomo terminowość prac to renoma zarówno dla firmy budowlanej, jak i dewelopera. Zatem, gdy nie ma żadnych problemów korzystają na tym obie strony umowy. Pytanie brzmi: jak znaleźć najlepszą firmę budowlaną, która wzniesie budynek z biurami pod wynajem?

Po pierwsze: ustalenie kosztów prac i wybór firmy na podstawie konkursu

Znalezienie dobrego podwykonawcy zawartej umowy deweloperskiej nie jest łatwe. Trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim koszty jakie firma przewiduje za wykonanie danej usługi. Jednak cena robocizny i materiałów nie powinna być głównym miernikiem. Zatem nie powinno się wybierać najtańszej oferty tylko dlatego, że można zaoszczędzić na kosztach budowy więcej niż się zakładało. Podwykonawca może zaniżyć koszty, a wtedy w przypadku gwałtownego wzrostu robi się problem. Umowa może zostać rozwiązana i sprawa zaczyna się od początku. Do tego jeszcze trzeba pokryć roszczenia podwykonawcy za już wykonaną pracę, w ramach zawartej umowy.

Po drugie: zwróć uwagę na renomę i opinie

Istotne znaczenie mają nie tylko koszty, ale renoma podwykonawcy. Jeżeli firma budowlana nie ma najlepszych opinii i mimo tego, że dba o marketing w sieci, to można odnaleźć także negatywne, należy wziąć je pod uwagę. Oczywiście mogą to być działania konkurencji. Jednak warto prześwietlić firmę i sprawdzić, ile dużych projektów wykonała w przeszłości, choć tego typu informacje powinny być podane w ramach zgłaszania się do konkursu, to jednak zawsze trzeba je zweryfikować. Jeśli firma we wszystkim możliwych źródłach ma jak najlepsze oceny, to oczywiście można już myśleć o podpisywaniu umowy. Oczywiście istotne znaczenie mają przedstawione dokumenty dotyczące wyposażenia w odpowiedni sprzęt.

Po trzecie: ważne jest wyposażenie, jakim dysponuje firma budowlana

Każda szanująca się firma budowlana powinna dysponować odpowiednim sprzętem, zarówno jeśli chodzi o pojazdy budowlane, jak i elektronarzędzia, czy betoniarki. Warto zwrócić uwagę czy są one własnością firmy. Jeśli nie jest to doprecyzowane, to należy zapytać o to, jak długo jest już użytkowany dany sprzęt i czy jest na gwarancji. Odpowiednia ilość sprzętu jest ważna, gdyż awarie mogą się zdarzyć, a prace powinny dalej iść pełną parą. Wśród niezbędnego sprzętu powinny znaleźć się także rusztowania czy podesty ruchome. W przypadku dużych projektów i budowy wysokich biurowców dostęp do platform roboczych liniowych czy też masztowych także jest istotny. Dzięki nim można spokojnie i bezpiecznie wykańczać elewację nawet 150 metrowych biurowców. Jednak, jeśli firma nie posiada ich na własność, a wypożycza, to może być to nawet atut.

Po czwarte: dostęp do serwisu i zapasowego sprzętu jest istotny

Nie jest żadną ujmą, jeśli firma budowlana oprócz własnego sprzętu korzysta również z wypożyczalni. Ważne, by pochodziły one od renomowanej firmy zajmującej się dystrybucją i wynajmem. Chcąc poprawić swoje notowania w przetargu firma budowlana powinna zajrzeć choćby na stronę bozer.pl. Może tam wynająć szereg różnorodnych podnośników, które sprawdzą się zarówno przy pracach elewacyjnych, związanych z montażem reklamy, np. firmy deweloperskiej na elewacji, a także przyłączeń do elektrowni. Podnośniki w Bozer.pl objęte są także serwisowaniem, co jest bardzo istotne. Jeśli firma budowlana w ramach umowy najmu ma zagwarantowany serwis, czy sprzęt zastępczy od razu uchodzi za bardziej rzetelnego podwykonawcę.

Kompletna oferta z dokładnym wyliczeniem kosztów jest najbardziej wartościowa i tylko taka może być brana pod uwagę. Znając ceny rynkowe materiałów czy koszty roboczogodzin można od razu poznać, kiedy wartość jest znacząco zaniżana. Dużym atutem jest fakt, że firma jak do tej pory wszystkie swoje zlecenia, nawet te bardzo skomplikowane pod względem wielkości i logistyki wykonała terminowo. To daje pewność, że inwestycja może zostać doprowadzona do końca, a w konsekwencji klienci chętnie ponownie wybiorą ofertę danego dewelopera.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jak dbać o domową pompownię ścieków?

Read Next

Jak walczyć z myszami w domu?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments