Budowa magazynu – na jakie rozwiązania warto postawić?

Przy budowie magazynu warto zdecydować się na sprawdzone, trwałe rozwiązania, które zapewnią wytrzymałość i bezpieczeństwo konstrukcji. Najważniejszy jest niewątpliwie materiał, na którym zostanie oparta. Który najlepiej wybrać?

Magazyn drewniany, murowany czy stalowy?

  • Drewno sprawdzi się dobrze w przypadku małych, przydomowych magazynów. W przypadku rozległych hal magazynowych ten materiał nie udźwignie jednak ciężaru – taka konstrukcja może nie być stabilna.
  • Cegła – czyli po prostu murowanie. To wytrzymała metoda, jednak wyjątkowo czasochłonna i droga. Wykonanie takiej samej hali z cegieł i stali trwa nawet 5 razy więcej w przypadku metody murowanej. Dodatkowo, dość trudno ją przebudować.
  • Stal jest materiałem najbardziej wytrzymałym: to właściwie jedyne słuszne rozwiązanie przy budowaniu dużych (lub wysokich!) hal magazynowych czy też produkcyjnych. Odpowiednio zabezpieczona przed działaniem korozji służy na długie lata. To też metoda tańsza i szybsza od murowania.

Najlepiej zdecydować się na wysokiej jakości stal ze sprawdzonej wytwórni konstrukcji stalowych, np. firmy Metaltech.

Szkielet – najważniejsza część magazynu

Hala magazynowa to rozległy budynek, którego konstrukcja musi wytrzymać duży ciężar w najcięższych warunkach pracy. Na rozwiązaniach technologicznych nie powinniśmy oszczędzać – szczególnie, jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo. Z tego powodu warto wybrać dobrej jakości stal. Dobry producent stali powinien bowiem spełniać szereg norm i posiadać certyfikaty, zapewniające o odpowiedniej jakości produkowanych i sprzedawanych materiałów.

Jest jeszcze jedna zaleta wykorzystywania stali. Konstrukcje stalowe można łatwo rozbudować – nikt nie wie, co przyniesie przyszłość: teraz dopiero zaczynamy, a za kilka lat być może będzie nam potrzebna dwukrotnie większa hala czy magazyn. Zaprojektowanie i wykonanie magazynu warto powierzyć firmie z dużym doświadczeniem – która nie tylko wie, co robi, ale także wykorzystuje najwyższej klasy materiały.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Co warto wiedzieć o serwisie pomp wodnych?

Read Next

Co umożliwia system zarządzania budynkiem? Przegląd najważniejszych funkcji

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments