Chcesz być skuteczny w biznesie? Zainwestuj w reklamy paid social

Marketing coraz bardziej dryfuje w stronę wirtualnego świata. Reklamy paid social to trend, za którym podążają nowoczesne firmy. Dzięki temu można skutecznie działać tam, gdzie klientów jest obecnie najwięcej, czyli w mediach społecznościowych. Na czym to polega?

Gdzie można znaleźć reklamy paid social?

Istnieje wiele form reklamowania się w Internecie. Za szczególnie cenne uchodzą te, które działają w social media. Najpopularniejsze kanały zebrały już ponad miliard użytkowników kont, co stanowi potężną grupę potencjalnych klientów. Paid Social udostępniane przez serwisy społecznościowe działają między innymi na Instagramie, YouTubie, Linkedin i oczywiście najpopularniejszym Facebooku. Płacąc za reklamy w tych miejscach, inwestujemy w tak zwane „Social Ads”. Dzięki temu można prowadzić efektywne działania w konkretnym serwisie. Za najważniejsze z nich uchodzą zasięgi, czyli rozpowszechnienie treści do kolejnych użytkowników kanału.

Social media, czyli kuszenie klienta

Przeciętny użytkownik Facebooka ma świadomość, że strony pełne postów, zdjęć, materiałów video zwykle należą do konkretnych firm. Treści tego typu są mniej lub bardziej angażujące, jednak sam content nie wystarczy. Konstrukcja mediów społecznościowych nie jest szczególnie przyjazna dla osób, które chcą dotrzeć do szerokiego grona internautów. Algorytmy nie zawsze pokazują lajkującym stronę to, co się na niej ukazuje. To właśnie płatne reklamy paid social sprawiają, że możemy utworzyć skuteczną kampanię, zachęcającą do polubienia strony. Bez tej opcji trudno będzie zobaczyć chociażby efekty w postaci interakcji do postów.

Znikające zasięgi fanpage’a

Wiele osób uważa, że publikując konkretne treści, dociera do wszystkich swoich znajomych. Niestety, procent odbiorców nie jest wielki, a na dodatek ma tendencję malejącą. Podobnie dzieje się w przypadku firmowego fanpage’a. Przykładowo, Facebook konsekwentnie zmniejsza zasięgi organiczne, na czym korzystają zasięgi płatne. Reklamy paid social sprawiają, że posty stają się bardziej widoczne. Co to oznacza dla przedsiębiorcy? Jeśli chce na bieżąco widzieć lajki, komentarze i udostępnienia, jakie pojawiają się pod postem, musi za to zapłacić. Czyli zainwestować w promocję contentu, przez który zwiększy się zasięg postów. Różnica dość szybko stanie się widoczna, co potwierdzą statystyki.

Reklama w mediach społecznościowych nie wymaga wielkich nakładów finansowych. Aby używać Social Ads, można zaczynać ze stosunkowo skromnym budżetem. Poza reklamą bardzo istotne są także inne działania marketingowe jak planowanie, analizowanie czy optymalizowanie. Bez nich sama reklama nie okaże się skuteczna.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jakie centra handlowe są najbardziej popularne? Istniejące czy nowo powstałe?

Read Next

Umowa z galerią handlową – 6 porad dla przedsiębiorcy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments