Co umożliwia system zarządzania budynkiem? Przegląd najważniejszych funkcji

Nowoczesne budownictwo nierozłącznie kojarzy się z innowacjami technologicznymi. Nie chodzi tylko o nowatorskie materiały budowlane czy techniki konstrukcyjne. Cyfryzacja wkradła się również tu.

Inteligentny system zarządzania budynkiem to coraz częściej stały punkt projektu, niezależnie czy mamy na myśli niewielki dom jednorodzinny, czy ogromny biurowiec. Wszędzie możemy korzystać z dobrodziejstw tych systemów.

Szerokie spektrum możliwości zarządzania budynkiem

Nowoczesne technologie pozwalają między innymi na zwinne sterowanie klimatyzacją i wentylacją, a także ogrzewaniem. Pozwala to na efektywniejsze zapewnienie odpowiednich warunków pracy. To oczywiście nie jedyne zalety tego typu systemów. Wśród szerokiego spektrum funkcjonalności możemy znaleźć takie funkcje jak:

  • sterowanie oświetleniem,
  • kontrola zużycia energii elektrycznej,
  • sterowanie systemami audio i video,
  • zabezpieczenie na wypadek pożaru czy zalania,
  • stały monitoring warunków środowiskowych,
  • integracja z systemami monitoringu wizyjnego i alarmowymi,

i wiele innych.

Trzeba mieć na uwadze, że profesjonalne systemy zarządzania budynkiem to często rozwiązania szyte na miarę, zgodnie z potrzebami użytkowników.

Inteligentny budynek = sprytna oszczędność

Rozwiązania inteligentne pozwalają również na ograniczenie kosztów zużycia energii, co bezpośrednio przekłada się na oszczędności finansowe. Nie ulega wątpliwości, że efektywniejsze ogrzewanie zimą i precyzyjniejsze utrzymywanie odpowiedniej temperatury latem pozwala znacznie zmniejszyć koszty mediów. Wpływa to pozytywnie na działalność operacyjną całego przedsiębiorstwa. Odpowiednia temperatura to też lepszy nastrój i wydajność pracowników, a także większe zadowolenie odwiedzających nas gości – niezależnie od rodzaju biznesu, jaki prowadzimy. To nie jedyne aspekty, na których możemy zaoszczędzić. Warto pamiętać, że energooszczędne oświetlenie ledowe w połączeniu z wysokiej klasy systemem BMS pozwala jeszcze bardziej obniżyć rachunki za prąd.

Najlepsze systemy zarządzania budynkiem

Wybierając odpowiednie rozwiązanie warto postawić na sprawdzone marki. Do takich należy m.in. Schneider Electric z ich SmartStruxure. Sprawdzony w wielu inwestycjach na świecie, pozwala mieć pewność, że dokonaliśmy właściwego wyboru.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Budowa magazynu – na jakie rozwiązania warto postawić?

Read Next

5 sposobów na idealne mieszkanie na wynajem

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments