Cyklinowanie, czyli renowacja starych podłóg i parkietów

Przepiękne wnętrza to coś, na co wielu i wiele z nas jest w stanie wydać niemałe pieniądze. Przestrzeń, w której żyjemy ma znaczenie – aranżacja, dobór mebli czy chociażby kolorystyka wpływają na to, jak czujemy się w mieszkaniu i czy jesteśmy w stanie w nim rzeczywiście wypocząć. Trudno ukrywać, że radość i satysfakcję czerpie się głównie z estetycznych pomieszczeń, urządzonych z klasą i ze smakiem. Od wieków ten efekt można osiągnąć, wykorzystując drewno.

Drewniane nawierzchnie a cyklinowanie podłóg i parkietu – czy to rzeczywiście konieczne?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy uświadomić sobie jedna rzecz – drewniana podłoga podczas jej użytkowania będzie ulegać stopniowemu zniszczeniu. Taki proces można spowolnić, używając dobrej jakości lakieru, właściwych produktów do pielęgnacji oraz użytkując nawierzchnię z uwagą. Starzeniu się podłogi nie da się jednak zapobiec. Nawet najostrożniejsze osoby, po jakimś czasie zobaczą na jej powierzchni rysy, plany, a nawet większe ubytki. Widoczne zniszczenie się podłogi wymaga czasu, ale gdy już do niego dojdzie, zły stan nawierzchni mocno wpłynie na to, jak wygląda całe pomieszczenie. Jeśli chcemy uniknąć sytuacji, w której nawierzchnia, mająca być ozdobą, w rzeczywistości szpeci, warto rozważyć cyklinowanie podłogi.

Komu powierzyć cyklinowanie parkietu?

Takiego procesu nie da się wykonać samodzielnie, bo potrzeba jest do tego profesjonalna maszyna – cykliniarka. Oprócz tego ważną rolę odgrywa również doświadczenie. To ono pozwala oszacować specjaliście, z jak zaawansowanymi zmianami ma do czynienia, a następnie wybrać papier o odpowiedniej gradacji. Taka precyzja jest istotna, bo pozwala na zeszlifowanie jak najmniejszej niezbędnej warstwy podłogi.

Pamiętajmy o tym, że cyklinowanie dotyczy podłóg, które są dość kosztowne. Drewno zdecydowanie nie należy do najtańszych surowców. Ta kwestia również powinna nas skłonić do tego, żeby pomocy szukać tylko u sprawdzonych firm, takich jak np. Parkieciarz Targówek.

Czy cyklinowaniu można poddać każdą podłogę?

Ta takie działania warto zdecydować się przed malowaniem podłogi – jest to wyjątkowa sytuacja, bo nie ma znaczenia tutaj, kiedy ostatnio wykonywane było cyklinowanie podłogi. W innych przypadkach takie działania przeprowadza się średnio co dziesięć lat. Nie jest to jednak sztywny okres, bo częstotliwość wykonywania cyklinowania zależy od tego, jak intensywnie eksploatowana jest podłoga. Aby określić, czy proces jest już potrzebny, możemy:

  1. samodzielnie oszacować stan podłogi, w poszukiwaniu rys, ubytków i przebarwień;
  2. poprosić o konsultację specjalistę.

Cyklinowanie to proces, który zachodzi szybko i sprawnie. Dzięki metodzie cyklinowania bezpyłowego, można je wykonać w higienicznych warunkach. Jedynym utrudnieniem jest konieczność opróżnienia pokoju z mebli. Profesjonaliści dysponują maszynami o różnej wielkości, co pozwala im dostać się również do szczególnie trudnych miejsc. Mimo to warto ułatwić pracę ekipie oraz zwiększyć szansę na spektakularny efekt, przez usunięcie wszystkich mebli i sprzętów.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Styropian – nie tylko tania termomodernizacja

Read Next

Sztuczna trawa – gdzie sprawdzi się najlepiej?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments