Czy to dobry moment na zakup apartamentu inwestycyjnego?

Apartamenty inwestycyjne cieszą się coraz większą popularnością wśród inwestorów. Nic dziwnego, gdyż są określane mianem jednych z najbezpieczniejszych nieruchomości na rynku, które przynoszą zysk. Mieszkania kupowane w celach dalszego wynajmowania mają przed sobą świetlaną przyszłość.

Spowodowane jest to tym, że coraz więcej ludzi chętniej podróżuje, co przekłada się na częstszy ich najem krótkoterminowy, o ile takie było założenie inwestora. Trzeba jednak wiedzieć, że jak każde inne inwestycje niosą ze sobą pewne ryzyko, które może okazać się nietrafioną inwestycją – zapraszamy na poradnik stworzony przez https://republikawnetrz.pl/.

  1. Apartament inwestycyjny – co to jest?
  2. Najem długo, czy krótkoterminowy?
  3. Kiedy najlepiej zakupić apartament inwestycyjny?

Apartament inwestycyjny – co to jest

Apartament inwestycyjny to nieruchomość, która od początku zakupu powinna przynosić zyski. Jest ona kupowana specjalnie w celach dalszego jej wynajmowania. Do takich nieruchomości można zaliczyć mieszkania, które są kawalerkami lub mają kilka pokoi. Obecna sytuacja na rynku pokazuje, że apartamenty inwestycyjne są bardzo chętnie nabywane przez inwestorów, gdyż przez wielu z nich określane są mianem jednych z najbezpieczniejszych inwestycji.

Sprawdź ciekawą inwestycję – https://microklimat.pl/o-inwestycji/

Spowodowane to jest także migracją populacji do większych miast. Szczególnie studentów, którzy w celu zdobywania nowego poziomu wykształcenia przeprowadzają się do Poznania, Warszawy, czy innych miejscowości „uczelnianych”. Wielu z nich mieszka w akademikach jednak jest też grupa osób, które chętnie wynajmuje pojedyncze pokoje lub całe mieszkania w kilka osób.

Apartamenty inwestycyjne to także świetne rozwiązanie na otwarcie biznesu w kurortach nadmorskich i górskich. Wydłużający się sezon wczasowy sprawia, że coraz więcej osób podróżuje przez cały rok, dzięki czemu zakup mieszkania, które będzie przez nich wynajmowane może przynieść jeszcze większe zyski niż tradycyjny najem długoterminowy.

Zobacz więcej na https://microklimat.pl/

Najem długo, czy krótkoterminowy?

Apartamenty inwestycyjne kupowane są przez inwestorów w celu przynoszenia jak największych zysków, w jak najkrótszym czasie. Najem długoterminowy kojarzy się raczej z tradycyjnym wynajmowaniem mieszkania na podstawie umowy rocznej, gdzie wynajmujący co miesiąc płaci określoną kwotę czynszu. Dla wielu inwestorów jest to niewystarczający zysk, dlatego też zaczęli oni swoje nieruchomości oferować jako apartamenty na wakacje. Okazało się to strzałem w dziesiątkę.

W nadmorskich kurortach, czy też górskich miejscowościach, gdzie turyści licznie się zjeżdżają ceny wynajmu apartamentu wynoszą średnio tyle co jego tradycyjna odmiana. Jest to jeden z tych czynników, który sprawia, że mieszkania pod inwestycję są coraz chętniej kupowane. Ponadto wielu przedsiębiorców podróżujących w ważnych sprawach służbowych chętniej wynajmują mieszkanie na jeden dzień lub kilka dni. Powodem jest to, że w przeciwieństwie do hotelowego lobby, mogą oni swoje interesy przeprowadzać w okazałym salonie lub planować strategię wraz z zespołem w idealnych warunkach, z dala od konkurencji.

Kiedy najlepiej zakupić apartament inwestycyjny?

Bez względu na to, czy apartament inwestycyjny będzie nastawiony na branżę turystyczną, czy też pod najem długoterminowy najlepszym okresem wydaje się zima, gdzie wiele osób nie myśli o zakupie mieszkania, a wiszące ogłoszenia od dłuższego czasu powodują, że ceny nieruchomości spadają. Ważne jest to, kiedy podana zostanie informacja o jego dostępności.

Dla studentów najlepszym okresem będzie przełom semestrów, to właśnie wtedy powinno pojawić się ogłoszenie o możliwości wynajmu mieszkania lub pokoju. W celach turystycznych dobrą okazją jest cały rok, ze szczególnym uwzględnieniem okresu sezonu wypoczynkowego.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Poznaj ofertę Sterownikitech.pl i wybierz sterowniki firmy TECH, Fibaro, Salus lub EUROSTER!

Read Next

Co powinno się znaleźć w praktycznym i pięknym ogrodzie?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments