Czy zakup mieszkania wykończonego pod klucz to opłacalne rozwiązanie?

Mieszkanie od dewelopera można kupić w stanie deweloperskim lub wykończone pod klucz. Czy ta druga opcja to opłacalne rozwiązanie?

Nadal zdecydowana większość nowych mieszkań sprzedawanych w Polsce to mieszkania w stanie deweloperskim, czyli przeznaczone do dalszego wykończenia. Prace te kupujący może wykonać we własnym zakresie albo może zwrócić się po pomoc do wybranej ekipy wykończeniowej.

Druga opcja to zakup mieszkania wykończonego pod klucz. Na czym dokładnie polega taka oferta i czy warto się na nią zdecydować?

Mieszkanie wykończone pod klucz – czyli jakie?

Mieszkanie wykończone pod klucz to mieszkanie, w którym dokonano najważniejszych prac wykończeniowych i jest ono gotowe do przeprowadzki.

Usługa polegająca na wykończeniu mieszkania pod klucz realizowana jest przez ekipę współpracującą z deweloperem, dlatego klient nie musi wtedy samodzielnie szukać specjalistów.

Jakie elementy zostaną wykończone

Przykładowy zakres prac przy wykończeniu pod klucz:

  • malowanie ścian i malowanie sufitów,
  • kładzenie podłóg – płytki, panele,
  • montaż drzwi wewnętrznych,
  • wykończenie łazienki – płytki, ceramika sanitarna, armatura.

W zależności od wybranej opcji wykończenie pod klucz może obejmować także inne prace, na przykład wykonanie zabudowy kuchennej na wymiar czy montaż osłon okiennych.

Wykończenie mieszkania pod klucz to najczęściej wydatek rzędu 600-2000 złotych za jeden metr kwadratowy. Cena zależy od wybranego pakietu wykończeniowego.

Dlaczego warto wybrać tę opcję?

Główne korzyści wykończenia mieszkania pod klucz:

  • wygoda dla kupującego – należy tylko wybrać materiały z katalogu,
  • krótki czas odbioru – najczęściej do 2-3 miesięcy,
  • z góry ustalona cena – bez nieprzewidywalnych wydatków,
  • możliwość konsultacji z projektantem wnętrz.

Więcej informacji o usłudze wykończenia mieszkania pod klucz można znaleźć na stronie dewelopera Vantage, który realizuje inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu: https://vantage-sa.pl/strefa-korzysci/wykonczenie-pod-klucz/.

Podsumowując, wykończenie mieszkania pod klucz to doskonały wybór dla osób ceniących sobie wygodę, który zapewni im dostęp do szybko i profesjonalnie wykończonego lokalu w korzystnej, z góry ustalonej cenie!

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Dlaczego warto instalować termostaty elektroniczne w domu?

Read Next

Rola podłoża w rutynowym treningu – jak duże znaczenie ma mata?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments