Czym kierować się przy wyborze mebli do przedpokoju?

Przedpokój to pomieszczenie, w którym witamy gości. Stanowi wizytówkę naszego mieszkania. Dlatego jego aranżacja jest niezwykle istotna. Czym kierować się przy wyborze mebli do przedpokoju?

Czym kierować się przy wyborze mebli do przedpokoju?

Meble do przedpokoju muszą być praktyczne, a jednocześnie posiadać walory estetyczne. Połączenie tych dwóch funkcji, pozwoli stworzyć funkcjonalny i pięknie prezentujące się pomieszczenie. Czym kierować się przy wyborze mebli do przedpokoju?

  1. Dostępną przestrzenią – wybierając meble, musisz dopasować je do wielkości pomieszczenia. Dokładnie wymierz przedpokój.
  2. Pojemnością – dotyczy to zarówno szaf czy szafek. Jeśli masz zamiar przechowywać tylko ubrania sezonowe, wystarczy mała szafa. Przypadku, gdy chcesz pomieścić w niej sprzęt np. deskę do prasowania, odkurzacz, oraz okrycia wierzchnie na wszystkie pory roku, szafa przesuwna na całej ścianie, okaże się najlepszym rozwiązaniem.
  3. Jakością wykonania – meble do przedpokoju powinny być solidnie wykonane. Wybieraj produkty, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Nawet gdy ich cena jest nieco wyższa. Meble posłużą Ci przez lata.
  4. Stylem – pamiętaj, że wybór mebli jest istotny w aranżacji. Wybieraj te, które będą pasowały do stylu, w jakim urządzasz przedpokój.

Co wziąć pod uwagę, kupując meble do przedpokoju?

Podstawowym czynnikiem przy wyborze mebli jest ich jakość wykonania, wykończenie czy kolorystyka. Jednak ważne są również inne elementy, takie jak:

  • łatwość w pielęgnacji – warto wybierać te produkty, które wystarczy regularnie czyścić wilgotną szmatką,
  • dodatkowe oświetlenie – jeśli w przedpokoju masz niewielkie oświetlenie, pomyśl o dodatkowym np. w szafie,
  • miejsce do przechowywania – pamiętaj, że w szafie czy szafce na buty musisz zmieścić nie tylko swoje rzeczy, ale również innych domowników i gości. Wybieraj meble, które pomieszczą wszystko.

Jakie meble do przedpokoju warto kupić?

Wybór mebli do przedpokoju zależy przede wszystkim od wielkości oraz kształtu pomieszczenia. Zazwyczaj są one niewielkiej wielkości, szczególnie w mieszkaniach w blokach. W związku z tym meble powinny być funkcjonalne, aby pomieścić najważniejsze rzeczy m.in. buty, okrycia wierzchnie, ale jednocześnie designerskie. Warto wybrać:

  • szafę – to obowiązkowy element w każdym, nawet najmniejszym przedpokoju. Służy do przechowywania okryć wierzchnich. Jeśli dysponujesz długim korytarzem, na jednej ze ścian możesz postawić dużą szafę przesuwną, która pomieści wiele rzeczy. W mniejszych pomieszczeniach wystarczy mniejsza szafa na kilka Twoich kurtek i gości,
  • szafkę na buty – pozwala zachować ład i porządek, dlatego jest nieodzownym meblem. Szafki dostępne są w wielu wymiarach. Dopasuj je do wielkości przedpokoju oraz ilości butów Uwzględnij obuwia domowników, oraz gości.
  • zestawy mebli – możesz pokusić się o zestaw mebli, w skład którego wchodzi szafka na buty, mała szafa, komoda, a także lustra czy wieszaki na okrycia wierzchnie. Takie rozwiązani doskonale sprawdzi się w niewielkich przedpokojach

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Zamieszkaj w Oświęcimiu

Read Next

Czy sztuczne rośliny nadają się do dekorowania pięknych wnętrz?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments