Dlaczego warto instalować termostaty elektroniczne w domu?

W ostatnich latach, w wielu polskich domach, coraz chętniej montuje się nowoczesne urządzenia, które umożliwiają precyzyjne sterowanie ogrzewaniem. Wpływ na to mają między innymi: gwarancja oszczędności energii, postępujący rozwój technologiczny oraz wzrost świadomości odnośnie do konieczności ochrony środowiska. Do szczególnie zyskujących na popularności regulatorów temperatury należy termostat elektroniczny. Czym tak właściwie on jest i dlaczego warto posiadać go w swoim mieszkaniu?

Czym jest i do czego służy termostat elektroniczny?

Czym jest i do czego służy termostat elektroniczny?
Etherma eTouch Basic GIRA – Termostat elektroniczny współpracuje ze standardowymi systemami grzewczymi (takimi jak piec węglowy, kocioł gazowy, czy ogrzewanie podłogowe) i sprawuje kontrolę nad ich działaniem.

Termostat elektroniczny, zwany również cyfrowym, to wysokiej jakości urządzenie. Ten niewielkich wymiarów sprzęt jest specjalnie przeznaczony do regulowania temperatury domowych pomieszczeń. Umożliwia on dokładne sterowanie ogrzewaniem mieszkania, dzięki czemu sami możemy – w zależności od naszych potrzeb – zmieniać temperaturę interesującego nas miejsca. Przykładowo – mamy możliwość zmniejszyć ciepło domowych pomieszczeń nocą lub w momencie, gdy wiemy, że żadnego z domowników nie będzie w mieszkaniu. Taka regularna redukcja temperatury, na przykład o około cztery stopnie Celsjusza, zapewnia zaoszczędzenie energii przeznaczanej na ogrzewanie do aż 30%.

Termostat elektroniczny współpracuje ze standardowymi systemami grzewczymi (takimi jak piec węglowy, kocioł gazowy, czy ogrzewanie podłogowe) i sprawuje kontrolę nad ich działaniem. Zależnie od posiadanego modelu, możemy go połączyć z posiadanym urządzeniem grzewczym przewodowo (przy pomocy kabla) lub bezprzewodowo (sygnał radiowy, WiFi lub Bluetooth) .

Dlaczego warto posiadać termostat w swoim domu?

Posiadanie termostatu domowego związane jest z wieloma istotnymi zaletami. Do najważniejszych z nich należą między innymi:

  • Oszczędność finansowa poprzez zmniejszenie zużycia energii na sterowanie ogrzewaniem mieszkania.
  • Wzrost wydajności instalacji grzewczej.
  • Dokładność w regulowaniu temperatury pomieszczeń.
  • Współpraca z typowymi systemami grzewczymi.
  • Łatwość w użytkowaniu i intuicyjna obsługa.
  • Szybkość i dokładność działania.
  • Pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

Często liczne dodatkowe funkcje (takie jak tryb blokady/ochrony przed dziećmi, czy system przeciwdziałający zamarzaniu).

Wiele rodzajów termostatów elektronicznych (przewodowe lub bezprzewodowe, obsługiwane ręcznie lub sterowane zdalnie dzięki aplikacji mobilnej, a także zasilane baterią lub bezpośrednio z gniazdka elektrycznego czy instalacji elektrycznej).

Ponadto, termostat elektroniczny to urządzenie o stylowym designie, które jest w stanie wykreować lub podkreślić wizerunek nowoczesnego mieszkania.

Dlaczego warto posiadać termostat w swoim domu?
Etherma eTouch Basic GIRA – Termostat elektroniczny to urządzenie o stylowym designie, które jest w stanie wykreować lub podkreślić wizerunek nowoczesnego mieszkania.

Termostat elektroniczny – jaki wybrać?

Decydując się na kupno termostatu domowego, warto pozyskać urządzenie elektroniczne najwyższej jakości. Do takich niewątpliwie należy dostępny w sklepie Enerzon termostat Etherma eTouch Basic. To odznaczający się świetnym wyglądem sprzęt możliwy do nabycia w kolorze białym lub czarnym.

Etherma eTouch Basic przeznaczony jest do ogrzewania wodnego oraz elektrycznego. Posiada intuicyjny ekran dotykowy, wygodne sterowanie oraz dwa tryby grzania: komfortowy i ekonomiczny. Można się między nimi przełączać jednym klawiszem oraz zaprogramować je zgodnie ze swoimi potrzebami (temperaturę ustala się dowolnie w przedziale od 5 do 40 stopni Celsjusza). Jakby tego było mało, ten termostat elektroniczny jest gwarantem stabilnej temperatury, wysokiej oszczędności energii, oraz doskonałej histerezy +/- od 0,2 do 2 stopni Celsjusza.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Fotowoltaika dla firm – dlaczego warto?

Read Next

Czy zakup mieszkania wykończonego pod klucz to opłacalne rozwiązanie?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments