Dlaczego warto kupić uzbrojoną działkę budowlaną?

Budowa własnego domu to cel, który szczególnie często przewija się w naszych marzeniach. Kiedy zaczynamy do tematu podchodzić, jak do konkretnego zamysłu, poza koncepcją samego obiektu, jego metrażu, stylu obiektu, w pierwszej kolejności musimy rozważyć, w jaką działkę najlepiej zainwestować? – Obecnie coraz częściej mamy możliwość zakupienia uzbrojonej działki na terenie, gdzie w przyszłości powstanie osiedle lub na gotowym już osiedlu domów jednorodzinnych. Co charakteryzuje uzbrojoną działkę i dlaczego to bez wątpienia bardzo sensowna inwestycja?

Działka uzbrojona, czyli jaka?

Działkami uzbrojonymi nazywamy nieruchomości z dostępem do drogi publicznej i z doprowadzonymi mediami, a więc przede wszystkim z wodą, prądem, kanalizacją, a często także gazem. Są to więc nieruchomości, które nadają się od razu pod zabudowę domu. Jak mówią nam przedstawiciele Biura Obsługi spółki INLAND BIMO PROPERTYuzbrojenie działek znajdujących się na osiedlach jak Osiedle Nowy Horyzont z okolic Stargardu i Szczecina, powstaje w oparciu o specjalny projekt, przygotowany przez doświadczonych inżynierów. Decydując się na zakup zbrojonej działki na takim osiedlu, mamy pewność, że bez problemu pozyskamy z urzędu pozwolenie na budowę domu. Jedyne formalności poza pozyskaniem pozwolenia na budowę to wykonanie cesji z odpowiednimi zakładami (jak elektrownia, gazownia), czyli mówiąc w dużym uproszczeniu przepisanie liczników.

Zalety zakupu uzbrojonej działki pod dom

Kupując uzbrojoną działkę, mamy pewność, że w żadnym przypadku nasza posesja nie zostanie odcięta od dostępu do drogi publicznej ani od mediów. Zakup działki pod dom na osiedlu daje nam dokładny pogląd na to, jakie będziemy mieć w przyszłości sąsiedztwo. Mówiąc obrazowo w dużym uproszczeniu: nie musimy się obawiać, że w okolicy naszej posesji pojawi się np. uciążliwy zakład produkcyjny, czy hodowla, która uprzykrzy nam funkcjonowanie na co dzień. Kupując działkę uzbrojoną, od początku mamy pewność, ile zapłacimy za cały grunt z przyłączami. Inwestycja w uzbrojoną działkę to więc inwestycja bez wątpliwości co do opłacalności, inwestycja w nieruchomość o znanym nam z góry sąsiedztwie. Warto przy tym dodać, że szczególnie opłacalna jest inwestycja w działkę uzbrojoną z kanalizacją. Ta pozycja nie jest niezbędna, ponieważ na działce pod dom jednorodzinny śmiało można zainstalować szambo, czy nowoczesną oczyszczalnię biologiczną lub biologiczno-chemiczną, jednak tego typu rozwiązania nigdy nie są bezobsługowe. Kanalizacja to po prostu bardzo, bardzo duży komfort.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Podstawowe kryteria wyboru wymarzonego mieszkania

Read Next

Nowoczesna technologia w aranżacji wnętrz. Poznaj możliwości jakie daje sufit napinany.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments