Dlaczego worki polipropylenowe są lepsze niż inne sposoby przechowywania żywności?

Nauka i rolnictwo od stuleci są partnerami w żywieniu rasy ludzkiej. Ponieważ rolnictwo na całym świecie nadal zwiększa produkcję żywności, przemysł koncentruje się na zwiększeniu ekologiczności, opłacalności i wydajności produkcji żywności. Dla wielu producentów rolnych oznaczało to wybór tkanych polipropylenowych jako worków zbiorczych, do pakowania, przechowywania i transportu ich towarów.

Tkane worki polipropylenowe

Tkane worki polipropylenowe są najlepszym wyborem w porównaniu z mniej skutecznymi tradycyjnymi alternatywami, takimi jak papier lub tworzywa sztuczne. Dzięki innowacjom i badaniom wiele zalet tkanych toreb polipropylenowych umożliwiło dalsze i dłuższe przechowywanie i transportowanie żywności przy jednoczesnym zmniejszeniu psucia. Oto kilka powodów, dla których wiele organizacji rolniczych już przechodzi na torby polipropylenowe zamiast tradycyjnych opakowań plastikowych.

Zalety worków polipropylenowych

Istnieje wiele korzyści z wyboru worków polipropylenowych w porównaniu do innych tworzyw sztucznych, jeśli chodzi o pakowanie, przechowywanie i wysyłkę produktów, ale korzyści, które zmniejszają straty dla Twojej firmy, są najważniejsze.

Koszt / wartość

Polipropylen przewyższa każde inne opakowanie, tworzywo sztuczne w niemal każdej kategorii. Może utrzymać większą wagę i dłużej niż inne opakowania, tworzywa sztuczne z wielu powodów. Zastąpienie opakowania i utrata produktu z powodu zepsucia lub pęknięcia powoduje nieoczekiwane i możliwe do uniknięcia koszty. Zmiana toreb i opakowań na polipropylenowe zmniejszy ilość odpadów i sprawi, że Twoja firma będzie bardziej zrównoważona w perspektywie długoterminowej.

Wszechstronność opakowań

Worki polipropylenowe można łatwo laminować, aby umożliwić drukowanie na nich dowolnych treści, od zawartości i informacji o produktach po logo firmy bezpośrednio na torbie. Oznacza to, że przechowywanie i transport, identyfikacja są uproszczone, a firmy mogą promować swoją markę na samym opakowaniu.

Biodegradowalność

Kilka badań pokazuje, że polipropylen ma znacznie lepszą biodegradowalność niż tradycyjne tworzywa opakowaniowe. Oznacza to, że kiedy opakowanie zostanie ostatecznie wyrzucone, rozkłada się szybciej, tym samym jest dużo mniej szkodliwie, jeśli chodzi o środowisko. To nie tylko chroni wodę przed dostaniem się do niej toksyn, ale także chroni je przed ostatecznym dotarciem do naszego łańcucha pokarmowego.

Trwałość

Pod względem trwałości plastiku polipropylen jest wyraźnym zwycięzcą. Dzięki temperaturze topnienia od 130 ° C do 170 ° C może wytrzymać wyższe temperatury i bardziej efektywnie zachować swój kształt niż tradycyjne materiały, takie jak:

  • polietylen
  • polibutenowe tworzywa sztuczne

Ta odporność na zmiany temperatury sprawia, że idealnie nadaje się zarówno do przechowywania, jak i transportu artykułów spożywczych oraz do ponownego użycia.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Kurs na podesty ruchome – zdobądź cenne uprawnienia

Read Next

Kraków czy okolice? Znajdź miejsce dla siebie!

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments