Domy parterowe z tarasem – piękno i wygoda

Dom parterowy, jak sama nazwa wskazuje, jest budynkiem o jednej tylko kondygnacji mieszkalnej. Jest praktyczny, ale budynki z użytkowym poddaszem wciąż są popularniejsze. Warto jednak zainteresować się taką opcją – co przemawia na korzyść domów parterowych?

Zero schodów

Schody w domu to często niemały problem, zarówno na etapie budowy, jak i późniejszego użytkowania. Przede wszystkim to dodatkowe utrudnienie dla ekipy budowlanej oraz miejsce, w którym dość często pojawiają się usterki. Po drugie, schody zajmują całkiem sporą przestrzeń, którą można by było wykorzystać na bardziej praktyczne pomieszczenie.

Jest i kwestia bezpieczeństwa oraz codziennej wygody. Dom parterowy to zero zagrożenia, że małe dziecko spadnie ze schodów, a osoby starsze bądź chore nie będą miały problemów z poruszaniem się po całym budynku.

Bliższy kontakt z naturą

Dom budujemy często po to, by cieszyć się ciszą i bliskością zieleni. Dom parterowy idealnie wpisuje się w te oczekiwania, bo każdy pokój bezpośrednio łączy się z otaczającym dom ogrodem. Warto wybrać projekt z wielkim tarasem obejmującym nie tylko salon, ale też sypialnię oraz pokoje dzieci, tak by w każdej chwili można było wyjść na dwór i cieszyć się kontaktem z przyrodą.

Parterowy dom znacznie lepiej wtapia się w otoczenie i tworzy z nim ciekawą, oryginalną całość, a jeśli chodzi o bryłę, to możliwości są tu nawet większe niż w przypadku domów dwupiętrowych – bardzo efektownie prezentują się domy z licznymi przeszkleniami, nowoczesnym wykończeniem, oraz z tarasami, które w chłodniejsze dni da się zamienić na dodatkową przestrzeń mieszkalną dzięki przesuwnym oknom i ścianom.

Możliwości aranżacyjne

Powierzchnia użytkowa parterowego domu często jest większa, ponieważ odpadają nie tylko schody, ale też skosy, jakich na użytkowym poddaszu nie brakuje, co utrudnia aranżację wnętrz. Pojawia się oczywiście problem dłuższych korytarzy i takiego ułożenia pokoi, by wszystkie pomieszczenia były dobrze nasłonecznione, ale na przykład na projektyzwizja.pl można znaleźć wiele projektów spełniających te wymagania.

Co więcej, parterowy dom nie musi być taki na zawsze – nie brak projektów, które umożliwiają późniejszą adaptację poddasza. Natomiast gdy działka jest odpowiednio duża, mały dom parterowy da się rozbudować także w poziomie, tak że zyskujemy dodatkowe pokoje czy większą przestrzeń dzienną.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Zadaszenie aluminiowe – co jest ważne w trakcie jego wyboru?

Read Next

Zalety stosowania profesjonalnych środków do czyszczenia podłóg

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments