Drewno – styl i ciepło w Twoim domu

Od zarania dziejów drewno jest cennym budulcem stosowanym w budownictwie przy konstrukcjach domów oraz ich wnętrzach. To materiał nie tylko trwały, praktyczny i ze względu na swe pochodzenie ekologiczny, ale także bardzo gustowny. Naturalne piękno drewna wprowadza do domu ciepło i przytulną elegancję. Współczesna technologia sprawiła, że drewno zachowuje swą trwałość i urok na wiele lat, a po latach bez problemu poddaje się odświeżaniu i renowacji. Dlatego warto zainwestować w drewniane drzwi, podłogi i schody.

  1. Eleganckie podłogi na długie lata
  2. Schody – prawie jak meble
  3. Drzwi do lepszego świata

Eleganckie podłogi na długie lata

Przekonanie o wysokiej jakości drewnianych podłóg utrzymuje się od wieków. Niegdyś stosowano je w zamożnych dworach i pałacach, wzbogacając o zdobienia w postaci intarsji i inkrustacji. Dziś drewniane podłogi nadal są w cenie. Nie bez powodu. Ogromną zaletą drewnianej podłogi jest jej trwałość i odporność na ciężar, uszkodzenia i wgniecenia. Podczas gdy materiały drewnopodobne (panele) zniszczyć jest niezwykle łatwo, dobrze zabezpieczona i zakonserwowana podłoga z odpowiednio twardego drewna (najczęściej z dębu lub jesionu) może przetrwać długie lata. W razie ewentualnych uszkodzeń, w przeciwieństwie do paneli, istnieje możliwość wymiany uszkodzonej “klepki”. Drewniane podłogi można łatwo odnawiać poprzez cyklinowanie i zabezpieczanie odpowiednimi impregnatami. Ich zaletą jest również możliwość zmiany koloru i dopasowanie do wystroju wnętrza.

Schody – prawie jak meble

Drewniane schody, podobnie jak podłogi, charakteryzują się dużą trwałością i wytrzymałością. Świetnie wpasowują się we wnętrza, bez względu na ich styl. Prezentują się doskonale zarówno jako w przestrzeniach klasycznych, jak i rustykalnych, nowoczesnych, a nawet industrialnych. Schody niejednokrotnie bywają umiejscowione w salonie, przez co zajmują sporo przestrzeni i koncentrują na sobie uwagę. Warto wobec tego pomyśleć o ich spójności z meblami. Efekt ten można uzyskać między innymi dzięki warstwom jasnych i ciemnych lakierów oraz połączeniem drewna schodów z innymi surowcami, takimi jak szkło metal, plastik czy kamień.

Drzwi do lepszego świata

Nie bez powodu drewno imitowane jest przez panele i okleiny. Jego naturalne piękno i urokliwe słoje sprawiają, że dzięki niemu wnętrze staje się ciepłe i przytulne. Wbrew przekonaniom i stereotypowemu myśleniu, zabezpieczone dzięki współczesnym technologiom jest odporne na wilgoć i spełnia wymogi termoizolacyjne. Nic więc dziwnego, że ogromnym powodzeniem cieszą się drzwi z drewna. W przeciwieństwie do drzwi wyprodukowanych z innych surowców – nie przemarzają i nie skrapla się na nich wilgoć. Nowoczesne drzwi drewniane nie zmieniają wymiarów i przez cały okres użytkowania (nawet 50 lat!) zachowują swój pierwotny kształt. Styl Drzewa jest z pewnością warty uwagi ze względu na cechy estetyczne oraz trwałość drewnianych podłóg schodów oraz drzwi. To inwestycja w komfort i klasę na długie lata.

Źródło zdjęcia: pexels.com
Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Szkolenia przeciwpożarowe dla firm i pracowników

Read Next

Nastrojowe oświetlenie sypialni – kilka inspiracji

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments