Dźwig i podnośnik – najpopularniejsze pojazdy w budownictwie

Branża budowlana to cała paleta różnorodnych maszyn i pojazdów, bez których niemożliwe byłoby budowanie nowych budynków i obiektów. W dzisiejszych czasach budowlańcy mogą korzystać z zaawansowanych technologii, które sprawiają, że buduje się szybciej, lepiej i bezpieczniej. Najbardziej charakterystycznymi pojazdami dla budowlanki są podnośniki koszowe i dźwigi samojezdne czy żurawie wieżowe.

Dźwig – bez dźwigu ani rusz!

Dźwigi, często nazywane również żurawiami, to podstawowe pojazdy pomagające człowiekowi na placu budowy. To za ich pomocą można dźwigać i przenosić bardzo duże ciężary. Dzięki rozwojowi technologii paleta dźwigów i żurawi jest bardzo szeroka, można bowiem wyróżnić żurawie budowlane (tradycyjne żurawie wieżowe), dźwigi samochodowe, żurawie samojezdne, dźwigi teleskopowe, mobilne żurawie wieżowe czy mini dźwigi. Każdy dźwig charakteryzuje się indywidualnym udźwigiem i długością wysięgnika. W zależności od potrzeb, dobierane są odpowiednie dźwigi, które poradzą sobie z wykonaniem danego zadania. Przy małych ciężarach nie ma przecież potrzeby, by zatrudniać dźwig o udźwigu 500 ton. W przypadku konieczności wodowania barki, która swoje waży, nie zastosuje się mini dźwigu. O doborze odpowiednich pojazdów do dźwigania i przenoszenia cieżarów decydują dyspozytorzy firm oferujących usługi dźwigowe – na podstawie swojego doświadczenia i wiedzy wybierają dźwig, który będzie najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

Więcej o dźwigach: https://www.podnosimy.pl

Dźwig można wynajać lub zainwestować w zakup własnego pojazdu. Wszystko zależy od tego jak często dźwig miałby być wykorzystywany. Jeśli budujemy dom jednorodzinny to oczywiste jest, że lepiej wynająć dźwig czy samochód HDS, niż kupować własny pojazd. Jeśli jednak posiadamy firmę, która zajmuje się budową domów, osiedli, innych obiektów – warto rozważyć zainwestowanie we własne pojazdy. Jednak wiele firm decyduje się na wynajem dźwigów, czyli zatrudnienie podwykonawcy, który zajmie się tylko i wyłącznie kwestiami usług dźwigowych.

Wiele firm zajmuje się świadczeniem usług dźwigami, co świadczy o bardzo dużym zapotrzebowaniu na tego typu usługi, w których dźwig jest głównym bohaterem.

Podnośnik koszowy – z jego kosza bezpieczniej!

Podnośniki koszowe to pojazdy, które na końcu wysięgnika posiadają kosz osobowy, który służy do podnoszenia osób, a czasem również różnego rodzaju ładunków. Podnośnik koszowy pozwala na wygodną i bezpieczną pracę na wysokości. Stosowany jest do naprawdę wielu różnych prac, które wymagają tego, aby pracownik wykonywał swoje zadania na odpowiedniej wysokości. Podnośniki koszowe są doskonałym zastąpieniem drabiny czy rusztowania, są po prostu stabilniejsze i łatwiej za ich pomocą zmieniać położenie.

Z poziomu kosza osobowego podnośnika koszowego można wykonywać takie prace jak chociażby prace dekarskie, wykończeniowe, montażowe, modernizacyjne. Chyba każdy przyzna, że montaż okien na wysokości będzie wygodniejszy z poziomu kosza aniżeli z poziomu rusztowania. Montowanie rynien czy malowanie ścian również można zrealizować bezpieczniej, gdy pracownik może być podniesiony w odpowiednio zabezpieczonym koszu osobowym.

Oczywiście podnośniki koszowe, podobnie jak dźwig, mogą znaleźć swoje zastosowanie nie tylko w budownictwie, ale również w wielu innych sferach działalności człowieka.

Więcej o podnośnikach: https://www.podnosimy.pl/wynajem-podnosnikow/

Jeśli chcesz wynająć dźwig czy podnośnik – skorzystaj z oferty firm, które specjalizują się w tego typu usługach.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Gdzie warto zamieszkać w Lublinie?

Read Next

Zielony dach bez tajemnic

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wynajem dźwigów
Wynajem dźwigów
3 lat temu

Wynajem dźwigów w dzisiejszych czasach wydaje się być najbardziej optymalnym rozwiązaniem dla firm budowlanych, zwłaszcza w dużych aglomeracjach.