Ekologiczny dom przyszłości

Bez wątpienia technologia mieszkaniowa zmienia się w kierunku ekologicznym. Zdaliśmy sobie już sprawę z faktu iż nieuniknione jest korzystanie głównie z odnawialnych źródeł energii, których nie brakuje na naszej planecie. Powolna zmiana mentalności i świadomości ludzi lekko przyspiesza i wydaje się, że kolejne lata przyniosą kolejne rewolucyjne rozwiązania, z których korzystanie pozwoli na wykorzystanie w jeszcze lepszym zakresie energii odnawialnej w naszych domach. Ekologiczny dom to takie miejsce, które jak najmniej zasobów zużywa oraz jak najmniej ich marnuje. Oto popularne rozwiązania stosowane w domach ekologicznych.

Zbiorniki na deszczówkę

Popularne rozwiązanie, które pozwala na odzyskiwanie naturalnego zasobu wody. Zebrana deszczówka może (a nawet powinna) być wykorzystywana chociażby do zasilenia naszego oczka wodnego, a także podlewania roślinności w ogrodzie.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

To również rozwiązanie, które pozwala na odzyskanie części zasobów wody. W tym przypadku tej wody, którą na co dzień zużywamy do zwyczajnych czynności jak zmywanie naczyń czy też prysznic. Woda taka może być po oczyszczeniu bez problemu spożytkowana do celów gospodarczych w naszym otoczeniu. Mini oczyszczalnia ekspresowo oczyszcza wodę, którą na co dzień zużywamy.

Panele słoneczne

To najpopularniejsze rozwiązanie OZE, które pozwala nam na zmniejszenie rachunków za prąd, a także ogrzanie wody w niektórych domach. Istnieje nawet możliwość sprzedaży nadwyżki produkowanej energii do sieci energetycznej i zarobienie pieniędzy na tego typu rozwiązaniu. Fotowaltaika w Rzeszowie to kwestia, którą zajmuje się wiele firm na lokalnym rynku. W większości z nich będziemy również mogli uzyskać wsparcie w uzyskaniu unijnego dofinansowania na OZE.

Czy inwestycja w panele się opłaca?

Panele fotowoltaiczne w Rzeszowie, podobnie jak w innych miejscach Polski są niezwykle opłacalne i zwracają się po około 2 latach użytkowania. Dodatkowo instalacje takie uchodzą za bardzo bezawaryjne, a w naszych warunkach jesteśmy w stanie za pomocą paneli uzyskać nawet całkowitą niezależność energetyczną przy ich odpowiedniej ilości.

5/5 - (2 votes)

Read Previous

Dom pasywny – co to takiego?

Read Next

Geodeta Warszawa

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *