Elektroniczne odświeżacze powietrza – gdzie można je zastosować?

Zapachy otoczenia mają niezwykle istotny wpływ na nasze samopoczucie – wie o tym doskonale każdy, kto choć raz zmuszony był przebywać w miejscu, gdzie atmosfera ciężka była od brzydkich aromatów. Całe szczęście możemy na bardzo wiele sposobów wpływać na jakoś powietrza wokół nas – jednym z nich jest użycie elektronicznego odświeżacza powietrza. Gdzie znajdują one zastosowanie?

Czym jest elektroniczny odświeżacz powietrza?

Elektroniczny odświeżacz powietrza to stosunkowo proste urządzenia, których zadaniem jest dozowanie do powietrza substancji zapachowych. Posiadają one nieskomplikowany sterownik umożliwiający kontrolowanie między innymi:

  • Zakresu działania odświeżacza – a więc między innymi odstępów czasowych między dozowaniem substancji zapachowej, a także godzin uruchomienia i wyłączenia urządzenia
  • Cykl dobowy
  • Zużycie substancji zapachowej – mniejsze zużycie oznacza mniej zapachu ale ogranicza koszty eksploatacji odświeżacza

„Zakres dostępnych funkcji uzależniony jest od modelu odświeżacza. Generalnie jednak są to urządzenia, które pozwalają utrzymać pożądaną jakość powietrza w pomieszczeniu przez długi czas bez potrzeby stosowania rozpylanych ręcznie aerozoli czy innych, krótkotrwałych środków, takich jak świeczki czy kadzidełka” – mówi przedstawiciel firmy Linea Trade.

Gdzie mogą one znaleźć zastosowanie?

Piękny zapach w domu

Elektroniczny odświeżacz powietrza sprawdzi się w każdym domu, w szczególności tam, gdzie brzydkie zapachy pojawiają się najczęściej, a więc w toalecie lub kuchni. Nie ma jednak przeciwwskazań, by postawić je również w salonie czy sypialni. Jest to rozwiązanie o tyle dobre, że substancje są przez nie uwalniane przez cały czas, a więc ich stężenie w powietrzu utrzymane jest na stałym poziomie – dzięki temu skutecznie tłumią one brzydkie zapachy. Unikamy więc sytuacji typowej przy użyciu ręcznych odświeżaczy, kiedy jedna osoby uwalnia do powietrza dużą ilość aerozolu, sprawiają, że to jego zapach staje się dominujący i nieprzyjemny.

Biura, miejsca pracy, miejsca publiczne

Odświeżacze są bardzo przydatne również we wszelkich miejscach, gdzie przez dłuższy czas przebywa większa grupa ludzi lub gdzie ruch osób jest bardzo dynamiczny. Do tej grupy zaliczamy między innymi biura, duże sklepy, kawiarnie i restauracje, toalety w miejscach publicznych takich jak centra handlowe. Odświeżacz pozwala szybko przywrócić powietrzu jakość.

Inne miejsca

To tylko niektóre z możliwych zastosowań odświeżaczy powietrza. Urządzenia te zasilane są z baterii i w większości przypadków nie wymagają żadnego montażu – można je więc ustawić w praktycznie dowolnym miejscu, gdzie chcemy utrzymać przyjemny zapach przez bardzo długi czas.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Drzwi łazienkowe, a inne drzwi wewnętrzne

Read Next

Zastosowanie kamieni naturalnych przez architektów

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments