Folie okienne – dlaczego warto?

Folie okienne zapobiegają przenikaniu światła oraz ciepła, a to znacznie zwiększa komfort mieszkańców. Ochrona przed stłuczeniem czy porysowaniem to również wielka zaleta, możemy także zdecydować się na folie dekoracyjne, które upiększą nasz dom.

Folie przeciwsłoneczne

Takie folie na okna są w stanie zmniejszyć przenikanie ciepła od 50% do nawet 90%. Powinniśmy je przykleić od zewnątrz, wtedy są najbardziej efektywne. Folie przeciwsłoneczne sprawdzają się szczególnie w upalne dni, kiedy gorąco jest nie do zniesienia. W czasie zimy również nie są bezużyteczne. Wtedy hamują uciekające ciepło, przez co można zaoszczędzić na ogrzewaniu. Mamy do wyboru modele platynowe, srebrne, niebieskie, zielone czy brązowe. Najlepszy efekt ograniczenia światła dają folie srebrne.

Antywłamaniowe folie okienne

Zastosowanie folii antywłamaniowych po zewnętrznej stronie okna znacznie zwiększy nasze bezpieczeństwo. Kiedy dojdzie do uderzenia, szyba nie pęknie, a nawet jeśli do tego dojdzie, to nie zamieni się, w drobny był. Potrzaskane szkło to spore niebezpieczeństwo, dlatego lepiej go unikać. Odpowiednie folie powinny być obdarzone wszelkimi certyfikatami jakości.

Folie dekoracyjne

W przypadku wybrania folii okiennej z interesującym wzorem może być ładną dekoracją. Dodatkowo będzie to osłona przed wzrokiem przechodni czy sąsiadów. Folie, na których znajdują się postacie z bajek, z pewnością przypadną dzieciom do gustu, a ciekawe geometryczne wzory idealnie będą pasować do kuchni czy łazienki.

Najpopularniejsze dekoracyjne folie okienne to matowe, pastelowe, jasne kolory takie jak szarość, srebro czy biel. Bez problemu możemy jednak znaleźć żywe kolory takie jak niebieski, czerwony czy zielony. Jeśli boimy się eksperymentować, to warto postawić na biały lub czarny kolor, w połyskującej wersji. To jak wysoki będzie stopień ograniczenia światła, jest zależne od barwy. Największe ograniczenie mogą zaoferować takie kolory jak czarny, granatowy czy brązowy, z kolei najmniejszy biel.

Folie okienne mają naprawdę wiele zalet, dlatego warto się na nie zdecydować. Zakup takiego produktu to nie majątek, a z pewnością przyniesie on wiele dobrego.

Nokto – najlepsze folie na okno.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jak skutecznie kontrolować procesy produkcyjne

Read Next

Bramy garażowe segmentowe, czym się sugerować przy wyborze ??

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments