Gdzie warto zamieszkać w Lublinie?

Jednym z największych miast we wschodniej Polsce jest Lublin. To dziewiąte pod względem liczebności miasto w Polsce oraz szesnaste pod względem powierzchni. Jest stolicą województwa lubelskiego i centralnym ośrodkiem aglomeracji lubelskiej. Prawa miejskie otrzymało już w XIV wieku, w 1317 roku. To miasto z tradycjami, w którym żyje wiele tysięcy Polaków. W obrębie których dzielnic Lublina warto kupić mieszkanie? Miasto to ma co najmniej kilka miejsc, w których ludziom „mieszka się dobrze”.

Rynek nieruchomości w Lublinie

Na tle innych wojewódzkich miast Lublin wypada bardzo dobrze, jeśli chodzi o ceny mieszkań. Ma bardzo dobre ceny za lokale mieszkalne, zarówno w przypadku rynku wtórnego, czyli mieszkań z drugiej ręki, jak i rynku pierwotnego. Dlatego nawet najbardziej wymagające osoby mogą znaleźć coś dla siebie, na przykład nowe mieszkania na Osiedlach Cyrkoniowym i Koralowym, budowanych przez dewelopera Orion. Znajdują się one w dzielnicy Węglin Południe, bardzo dobrze ocenianej przez mieszkańców.

W ostatnim czasie Lublin przeprowadził badania, które miały wykazać, w jakiej dzielnicy miasta mieszka się obywatelom najlepiej, a w której najgorzej, oraz to, na co mieszkańcy narzekają, a co najbardziej sobie chwalą.

Najlepsze dzielnice Lublina

Na pierwszym miejscu wśród najlepszych do zamieszkania dzielnic Lublina znalazło się osiedle Czechów Północny. Ratusz podaje, że wykonał badania ankietowe pod hasłem „Czego potrzebuje Lublin”, w których udział wzięła reprezentatywna grupa mieszkańców licząca 5700 osób. Badanie sfinansowano z budżetu obywatelskiego i zostało przeprowadzone jesienią ubiegłego roku.

Na Czechowie Północnym i Czubach Południowych mieszka się bardzo dobrze. Aż 68 proc. badanych twierdzi, że w ich dzielnicach żyje się lepiej niż w pozostałych. Na drugim biegunie znajduje się dzielnica Hajdów-Zadębie – tylko 10 proc. respondentów oceniło, że mieszka się im tam dobrze. Węglin Południowy, o którym wspominaliśmy, znajduje się bliżej początku stawki. Mieszkańcy skarżą się tam właściwie tylko na zbyt małą liczbę miejsc do parkowania.

https://orion.lublin.pl/nowe-mieszkania-na-sprzedaz/

4.8/5 - (6 votes)

Read Previous

Jak znaleźć rzetelnych dekarzy i cieśli?

Read Next

Dźwig i podnośnik – najpopularniejsze pojazdy w budownictwie

One Comment

  • Nie mogłem odnaleźć ceny za m2. Czy dysponują Państwo informacją jaka cena za m2 na osiedlu Koralowym? Interesuje mnie kawalerka o powierzchni < 30 m2

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *