Grzejniki Klima – energooszczędne ogrzewanie do domu

Grzejniki Klima – energooszczędne ogrzewanie do domu

Ogrzewanie elektryczne od lat było postrzegane jako wygodne w użytkowaniu, ale kosztowne w eksploatacji. Ta opinia krąży do dziś, choć coraz więcej inwestorów zaczyna dostrzegać, że wcale tak być nie musi. Dzięki obecnym współcześnie na rynku energooszczędnym urządzeniom grzewczym możemy mówić o połączeniu wygody i oszczędności. Doskonałym tego przykładem są grzejniki Klima, które zostały docenione na międzynarodowych targach poświęconych technikom grzewczym, gdzie zajęły 1 miejsce i zostały wyróżnione na tle innych urządzeń z tej samej kategorii.

Okazuje się, że ogrzewanie elektryczne może skutecznie ogrzać wnętrze i wcale nie musi przy tym nadwyrężać domowego budżetu. Wystarczy zainwestować w odpowiedni system grzewczy.

Hybrydowe urządzenia grzewcze

Odpowiedzią na wiele współczesnych potrzeb są hybrydowe grzejniki Klima. Są to elektryczne urządzenia grzewcze, w których zastosowano dwa różne systemy ogrzewania. Choć każdy z nich ma jakieś wady, producent zadbał o to, by skutecznie je zamaskować. Nie chodzi tu wcale o ich ukrywanie i pozostawienie użytkowników w niewiedzy, ale o takie skonstruowanie urządzenia, dzięki któremu każdy z tych systemów będzie uruchamiał się wtedy, gdy jego działanie jest najbardziej efektywne. Dzięki temu można mówić o wysokiej wydajności i energooszczędności grzejnika.

Jak działa Klima?

Szczegółowo o sposobie działania grzejnika Klima można przeczytać na stronie dystrybutora tych urządzeń https://Econovli.pl. Dowiemy się z niej, że w grzejnik zostało wbudowane ogrzewanie konwekcyjne i promiennik podczerwieni. Bardzo duże znaczenie ma ten drugi, ponieważ umożliwia utrzymanie temperatury na stałym poziomie przy jednoczesnym niskim zużyciu energii. Gdy zostaje uruchomione ogrzewanie podczerwone, grzejnik pobiera tylko 15% swojej nominalnej mocy. Jego wadą jest jednak to, że potrzebuje dużo czasu, by ogrzać wnętrze.

Właśnie dlatego producent zdecydował się zastosować drugi system, czyli ogrzewanie konwekcyjne. Jego atutem jest zdolność szybkiego ogrzania pomieszczenia oraz szybkiej reakcji na zmiany temperatury w otoczeniu. Dlatego ogrzewanie konwekcyjne staje się nieocenione przy nagłym załamaniu pogody albo powrocie do domu po dłuższej nieobecności. Ponieważ jednak ogrzewanie konwekcyjne pobiera znacznie więcej energii niż promiennik podczerwieni, producent zaprojektował urządzenie tak, by ogrzewanie konwekcyjne wyłączało się po osiągnięciu odpowiedniej temperatury.

Wzajemne połączenie pracy obu systemów gwarantuje użytkownikom komfort cieplny, wygodę i nie generuje wysokich kosztów.

Dodatkowe zalety

Przy projektowaniu Klimy producent nie poprzestał na wbudowaniu w urządzenie dwóch gwarantujących jego efektywność systemów. Postanowił wprowadzić też inne rozwiązania, które umożliwiają dodatkowe obniżenie zużycia energii. Jednym z nich jest czujnik otwartego okna. Zadbano też o to, by Klima nie ogrzewała pustych pomieszczeń. Dlatego grzejnik został wyposażony w czujnik ruchu, który po wykryciu we wnętrzu obecności użytkowników ogrzewa je do zaprogramowanej wcześniej temperatury. Wszystko to odbywa się samoistnie, bo grzejniki Klima są niemal bezobsługowe. A wszystko za sprawą inteligentnego termostatu, który zaprojektowano specjalnie dla Klimy. Warto też zwrócić uwagę na możliwość monitorowania bieżącego zużycia energii oraz efektowny wygląd urządzenia grzewczego, który sprawia, że grzejniki prezentują się dobrze nawet we wnętrzach o charakterze reprezentacyjnym.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Domy drewniane – nowoczesne, funkcjonalne i energooszczędne

Read Next

Majówka w domu – 5 porad na zielone wnętrza

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments