Hale stalowe – funkcjonalność, wysoka jakość, estetyka i niska cena

Stabilność, estetyka wykonania, trwałość wykończenia to cechy wyróżniające obiekty wykonane z konstrukcji stalowych. Hale stalowe stanowią alternatywę dla konstrukcji z cegły i mogą przyspieszyć odbiór dodatkowej powierzchni użytkowej.

Jest to doskonale rozwiązanie technologiczne dla wszystkich, którzy myślą o rozwoju swojej firmy w przyszłości. Wielu inwestorów rezygnuje z budowania hal murowanych na rzecz hal stalowych mając na uwadze niższy koszt i brak ograniczeń w szerokości obiektu.

Hale stalowe – co trzeba wiedzieć

Projekt hali stalowej musi być dostosowany do potrzeb danego klienta, który może wybrać hale jedno lub wielonawowe. Zamawiając konstrukcję stalową, producent przygotowuje projekt w dowolnym rozmiarze, szerokości, długości i wysokości, a także kącie dachu, liczbie i odległości między ramami. Hale stalowe mogą mieć dach jedno-, dwu- lub wielospadowy w zależności od potrzeb zamawiającego.
Projekty uwzględniają zastosowany materiał, a także ilość, rozmiar, odległość między elementami, takimi jak bramy, okna. Hale stalowe powstają z najwyższej, jakości materiałów, w tym celu wykorzystywane są między innymi mocne profile, tworząc ramy wewnętrzne i końcowe. Ich odpowiednie ustawienie pozwala przygotować stabilną konstrukcję, która jest podstawą całej hali. Elementy hali dodatkowo powleczone są warstwą cynku, co zwiększa odporność na szkodliwe czynniki atmosferyczne.Tworzą one jedną całość o wyjątkowo mocnej strukturze, odpornej na siły działające na konstrukcję.

Etap projektowania hali stalowej

Kluczowym momentem współpracy z producentem hal stalowych (MCM Project) jest rozpoznanie przez niego i zrozumienie potrzeb klientów. Zawsze można znaleźć najlepsze rozwiązanie. Przydatnym narzędziem w projekcie jest tworzenie wizualizacji, która określa wszystkie priorytety i potrzeby. Zespół projektantów, w oparciu o dostępne informacje, opracowuje kompletny projekt budowlany, składający się z części konstrukcyjnej z fundamentami i części architektonicznej. Podejmując współpracę z producentem hal stalowych jego oferta będzie obejmować projektowanie konstrukcji, realizację projektów architektonicznych, technologicznych, projektów związanych z częściami sanitarnymi, elektrycznymi, wentylacyjnymi, geotechnicznymi.

Wyposażenie hal stalowych

Zgodnie z prawem budowlanym hala stalowa jest budynkiem i spełnia wszystkie związane z tym wymagania. Nie musi być samą konstrukcją może zostać wyposażona w dodatkowe elementy wpływające na jej użyteczność a także estetykę. Na takie wyposażenie składają się: attyki, suwnice, antresole oraz inne ważne składniki. Bardzo istotne jest kompleksowe wykonanie usługi, na którą może składać się: zamontowanie otworów okiennych i drzwiowych, bram, ścian wewnętrznych, naświetli dachowych oraz innych elementów obróbek blacharskich.

Dla inwestorów bardzo ważna jest wysoka, jakość wykonania i czas realizacji zgodny z zawartą umową. Obecnie konstruowane hale stalowe należą do innowacyjnych rozwiązań projektowych, ponieważ rynek dyktuje takie wymagania. Bardzo ważnym czynnikiem, który decyduje o wyborze danego wykonawcy jest jego kompleksowe działanie nastawione na zrealizowanie całej inwestycji.

Zastosowanie hal stalowych

Hale stalowe produkowane z wysokiej, jakości materiałów znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach gospodarki. Cechami, które przemawiają na wyborem takich konstrukcji jest: łatwość użytkowania, krótki czas realizacji projektu oraz montażu w miejscu docelowym oraz zrównoważona cena adekwatna do uzyskane, jakości. Opłacalność inwestycji została doceniona przez wiele sektorów, dlatego poza przemysłem i logistyką coraz więcej hal stalowych montowanych jest w rolnictwie są to: budynki inwentarskie, magazyny do przechowywania płodów rolnych, sortownie owoców i warzyw. W sporcie konstrukcje stalowe od dawna cieszą się dużym zainteresowaniem i dzięki nim powstają praktyczne boiska, lodowiska, areny sportowe, sale gimnastyczne, hale tenisowe itp. Sektor usługowy również chętnie korzysta z hal stalowych i powstają w nich stacje obsługi pojazdów, warsztaty, salony sprzedaży, sklepy itd.

Etap końcowy wykonania hal stalowych

Całokształt prac nierozerwalnie wiąże się z przetransportowaniem elementów hali stalowej i zmontowaniem ich w miejscu wyznaczonym przez inwestora.  Producent dysponuje odpowiednim sprzętem do załadunku i pojazdami do przewiezienia, dzięki czemu zamawiający nie musi poświęcać swojego czasu na organizowanie takich działań. Montaż w miejscu docelowym przebiega zgodnie z ustalonym zakresem prac, bez względu na porę roku.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Ogłoszenia nieruchomości – jak przeglądać je z głową?

Read Next

Jak działa dalmierz laserowy?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments