Hydraulik w kilka tygodni? O rynku fachowców w Polsce.

Coś się zepsuło? Polacy nie mają szczególnej smykałki do napraw. Czasem obluzowane drzwiczki szafki wiszą rok, albo i dłużej. Cieknący kran to żadna zmora – można się przyzwyczaić… Jak pokazują badania, aż 75% badanych respondentów przyznało, że w ich domach znajduje się coś, co wymaga naprawy. Dlaczego więc nie jest naprawione? I jak wygląda rynek fachowców w Polsce?

Hydraulik prawie, jak kardiolog

Zdecydowanie największa grupa ankietowanych wskazała, że w ich domach przydałaby się wizyta hydraulika. Usterek jest mnóstwo, a jedna powoduje najczęściej kolejną. Jednak ze znalezieniem dobrego hydraulika wcale nie jest tak łatwo, choć teoretycznie, w sieci aż roi się od ogłoszeń. To co w takim razie jest nie tak?

Przede wszystkim fachowcy są „zarobieni“. Ci najlepsi każą na siebie czekać nawet kilka tygodni, a za usługę trzeba im słono zapłacić. Ich cennik jest właściwie nieprzewidywalny, a prosząc o wycenę, można usłyszeć: „To zależy“. Nawet jeżeli podadzą jakąś określoną kwotę, najczęściej później koszty wzrastają. Czy statystyczny Kowalski będzie wiedział, gdy ktoś próbuje go naciągnąć? Czy zorientuje się, że zapłacił zdecydowanie za dużo? Tak, pod warunkiem, że zadzwoni kolejno do pięciu, sześciu hydraulików z prośbą o wycenę, by móc porównać oferty. No właśnie: komu jednak chce się wykonywać czasochłonny rekonesans, kiedy woda zalała łazienkę, albo nie można spuścić wody w toalecie?

Jak podaje portal money.pl, w takich miastach, jak Warszawa, Wrocław, Kraków czy Poznań ciężko znaleźć fachowca na „już“, nie wspominając o wysokiej jakości usług. Jeden z czytelników portalu przez kilka tygodni szukał kogoś, kto będzie w stanie przewiercić otwór do zamontowania wizjera w drzwiach. Szybciej znalazł kardiologia – a przecież to także płatna wizyta.

Dlaczego nie udało się wynająć fachowca? Wiele firm nie nadąża ze zleceniami, a jeszcze częściej wybierają po prostu większe i lepiej płatne robocizny.

Fortuna za niewielką pracę

Hydraulik prawie, jak kardiologJeżeli już uda się znaleźć złotą rączkę, trzeba się przygotować na dużą opłatę. Za powieszenie półki na ścianie w dużym mieście możemy zapłacić nawet 250 zł. Jeżeli komuś się to nie podoba, fachowcy nie zawsze się przejmują, bo lista oczekujących jest długa. Oni sami, jako wolni strzelcy, mogą robić, co im się podoba. Nie mają szefów nad głową, a często również nie wystawiają rachunków i nie prowadzą działalności gospodarczej.

Skąd tak wielki problem ze znalezieniem hydraulika, złotej rączki czy serwisanta pralek? Jak podaje GUS, już prawie 2,5 miliona Polaków wyjechało do pracy za granicę. Wśród nich wielu fachowców, którzy liczą na lepsze zarobki. I nic dziwnego – specjaliści od usterek są poszukiwani w całej Europie! Kryzys widać szczególnie we Francji i Niemczech, gdzie fachowców jest jak na lekarstwo.

Czy na rynku polskim jest aż tak źle?

Jeszcze nie jest tragicznie. Hydraulika można znaleźć w ciągu 24 godzin, jeśli nie mamy zbytnich ograniczeń finansowych i nadmiernych oczekiwań co do wizerunku podmiotu bądź wolnego strzelca. Najczęściej poszukujemy elektryka, złotej rączki, serwisantów oraz monterów. Z kolei największą zmorą są drobne ogłoszenia, gdzie dzwonimy bezpośrednio do fachowca. Telefon nie zawsze jest odbierany, a znalezienie terminu dogodnego dla obydwu stron czasem graniczy z cudem.

Pozostaje więc pytanie: jak sobie poradzić? Skoro fachowcy „rozrzuceni“ po sieci nie dają gwarancji zrealizowania usługi, trzeba poszukać w miejscu, które zostało dostosowane do potrzeb klienta, a nie odwrotnie. Przykładem jest serwis usterka.pl.

Przejrzysty serwis, jasny grafik, szybka pomoc

Serwis usterka.pl daje możliwość szybkiego i wygodnego zamawiania usług takich fachowców, jak hydraulicy, elektrycy, złote rączki, serwisanci pralek, zmywarek, płyt grzewczych, a także monterzy urządzeń sanitarnych, mebli, czy specjaliści od naprawy różnych rzeczy, na przykład zamków w drzwiach czy regulacji okien.

Fachowców łatwo i szybko zamówicie we Wrocławiu, Krakowie i Warszawie, Gdańsku i Poznaniu, a już niebawem również w Opolu, Katowicach, Bydgoszcz, Szczecinie i Łodzi. Wystarczy wejść na stronę usterka.pl i wypełnić krótki formularz, wybierając fachowca. Od razu można zobaczyć grafik z dostępnymi terminami.

A co z kosztami? W zakładce „cennik“ można sprawdzić, ile kosztuje elektryk, hydraulik lub złota rączka w danym mieście. Ich praca rozliczana jest w systemie godzinowym. Przykładowo, w Warszawie godzina pracy to 139 zł, we Wrocławiu 129 zł. Podane ceny to netto dla osób fizycznych i brutto dla firm. Najczęściej jest to całkowity koszt usługi, ponieważ większość z wizyt kończy się w ciągu pierwszych 60 minut.

Dodatkową zaletą, niezbędną zwłaszcza dla firm, jest automatyczne wystawianie faktur natychmiast po każdej zakończonej wizycie. Tu odbywa się to bezproblemowo, a płatność jest naprawdę wygodna: możecie zapłacić gotówką lub przy użyciu karty VISA oraz MasterCard.

Kto dba o jakość fachowców?

Hydraulik prawie, jak kardiologNa koniec zostawiamy sobie jeszcze jedną kwestię – kultury osobistej fachowców, szczególnie tych bacznie trzymających się stereotypowych wzorców. Oczywiście, wiele można przeboleć i przymknąć oko na pewne sprawy, ale kiedy złota rączka nie potrafi się zachować lub odpycha swoim wyglądem, to… nie wiadomo, czego się spodziewać. Przecież płacimy za usługę i wymagamy jakości na każdym polu.  Dlatego serwis usterka zatrudnia swoich pracowników i ich weryfikuje w bezpośredniej konfrontacji z zadaniami i elementami ogólnej obsługi klienta. Zlecenie zrealizuje osoba sprawdzona, z dużym doświadczeniem, która godnie reprezentuje firmę.

Jeżeli więc w waszych domach piętrzy się lista rzeczy do naprawienia – zajrzyjcie na usterka.pl i zamówcie sprawdzonego specjalistę. Rozciągająca się ilość zadowolonych klientów pozwala wierzyć, że rynek fachowców w Polsce czeka prawdziwa rewolucja, która już się rozpoczęła.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Planujesz zakup mebli ogrodowych z technorattanu? Oto 5 rzeczy, które powinieneś o nich wiedzieć

Read Next

Czym są i czemu służą badania termowizyjne?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments