Ile kosztują okna aluminiowe?

Dla wielu inwestorów to właśnie cennik okien aluminiowych, drewnianych czy plastikowych przesądza o tym, na jaki materiał finalnie się zdecydują. Takie porównanie jest istotne, warto jednak wiedzieć, że na ceny poszczególnych systemów okiennych wpływa bardzo wiele czynników, które później bardzo mocno oddziałują na wygodę korzystania z zakupionej stolarki.

Mówiąc bardzo orientacyjnie, ceny okien aluminiowych plasują się w zestawieniach gdzieś pośrodku. Z reguły musimy być przygotowani na to, że ceny okien drewnianych mogą być znacznie wyższe (na co w dużej mierze wpływa cena samego surowca), a najtańszą opcją będą okna wykonywane z plastiku. Im lepsze parametry techniczne okna aluminiowego, tym wyższa będzie jego cena. Ciężko więc mówić o tym, jakie są konkretne kwoty, które trzeba będzie zapłacić za dane okno aluminiowe- cena za m2 podlega zazwyczaj wycenie, a okna są wykonywane na zamówienie.

Czynniki, które najmocniej wpływają na ceny okien aluminiowych

Jest ich bardzo wiele, dobrze jest więc na starcie sprecyzować swoje oczekiwania co do tego, jak wysokiej klasy ma to być system okienny. Pomoże nam to później w dokonaniu wyboru. Bardzo wiele zależy od następujących parametrów okna:

  • Wymiary oraz wielkość, jakie chcemy zamówić – im większy system okienny tym automatycznie wyższa będzie jego cena. W tym przypadku z oczywistych względów najdroższe mogą się okazać okna balkonowe oraz tarasowe.
  • Dopasowanie okna do standardu domu- są bowiem modele, które są dedykowane do domów energooszczędnych lub pasywnych. Bezpośrednio przekłada się to na parametry mówiące o izolacyjności. Określa się ją poprzez wartość współczynnika przenikania ciepła. Naprawdę ciepłe warianty z aluminium będą posiadały współczynnik Uw poniżej wartości 0,8 W/(m2K). Można też rozbić ten współczynnik, osobno podając go dla izolacyjności profili oraz izolacyjności samej szyby.
  • Zastosowanego pakietu szybowego, a także rodzaju gazu szlachetnego, jaki znajdzie się w wypełnieniu pomiędzy poszczególnymi szybami. Im więcej szyb w pakiecie, tym cieplejszy system, a tym samym- wyższa cena.
  • Zastosowanej technologii produkcji samego profilu. Tutaj można porównywać, na przykład ile komór posiada profil- im jest ich więcej, tym okno zazwyczaj jest grubsze, bardziej masywne i cieplejsze. Ważne jest też zastosowane wypełnienie- jego rodzaj i właściwości.
  • Dodatkowe właściwości wyciszające, które sprawiają, że do wnętrza budynku wpada znacznie mniej hałasu z zewnątrz.
  • Zastosowanie dodatkowych wzmocnień antywłamaniowych, jeśli takie są konieczne.
  • Wybór koloru okna- czy będzie ono w klasycznej kolorystyce aluminium, czy też malowane proszkowo. Być może zaskakujące będzie dla nas także to, że okna aluminiowe występują także w wersji drewnopodobnej. Często też zabezpiecza się takie je przed rdzewieniem poprzez wykonanie dodatkowego procesu anodowania.
  • Niestandardowych kształtów systemu okiennego- aluminium jest materiałem, który doskonale daje się formować, a co za tym idzie, można z powodzeniem zamawiać okna w niestandardowych kształtach, które są coraz częściej instalowane w budynkach mieszkalnych. Trzeba jednak być przygotowanym na to, że cena takiego modelu może być wyższa.

Jak więc widać, istnieje wiele czynników różnicujących okna aluminiowe. Cena finalna może więc odbiegać od cen orientacyjnych, jakie są podawane w sieci- najlepiej zgłosić się po indywidualną wycenę dokładnie takiego systemu okiennego, jaki jest nam potrzebny. Dodatkowo warto traktować taki zakup  w charakterze inwestycji na przyszłość. Okna o lepszych parametrach izolacyjnych będą w przyszłości, przez lata ich użytkowania generowały mniejsze straty cieplne, a co za tym idzie- będą tańsze w utrzymaniu. Okien w domu zazwyczaj nie zmienia się też zbyt często, dobrze jest więc przemyśleć, jaka ich kolorystyka będzie nam najbardziej odpowiadać, a także czy ich styl- nowoczesny i minimalistyczny- wpisuje się w naszą estetykę. Znając wszystkie parametry takich okien oraz ich zalety, a także właściwości- można wyruszyć na zakupy.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy udzielą wszystkich niezbędnych informacji na temat cen i właściwości okien aluminiowych. Sprawdź ich ofertę na stronie sklepu Petecki.eu

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Techniki wiercenia w betonie

Read Next

Ubezpieczenie telefonu – czym powinniśmy kierować się przy jego wyborze?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments