Imaki i wyważaki brukarskie dla najbardziej wymagających specjalistów

Trudno przeprowadzać prace brukarskie bez profesjonalnych i ergonomicznych imaków oraz wyważaków brukarskich. Imaki i wyważaki pozwalają na komfortową i efektywną pracę podczas wyciągania kostki brukowej z już ułożonej nawierzchni bez uszkadzania bruku. Poznaj profesjonalne narzędzia brukarskie najczęściej wybierane przez polskich brukarzy.

Imaki i wyważaki – przegląd profesjonalnego sprzętu brukarskiego

Dobrej jakości funkcjonalne i wytrzymałe imaki oraz wyważaki kupimy już za mniej niż 500 złotych. Jeżeli poszukujemy urządzeń, które pozwolą na jednoczesne wyważanie kilku kostek jednocześnie lub potrzebujemy imaka do wyjmowania większych płyt lub kostek chodnikowych, musimy liczyć się z koniecznością podwojenia tego budżetu.

Imak brukarski Jazon IB50

Jazon IB50 to jeden z najpopularniejszych profesjonalnych imaków wśród profesjonalnych brukarzy. Jego wytrzymała i solidna konstrukcja pozwala na wygodną pracę w pozycji stojącej bez obciążania kręgosłupa operatora, a wygodne rączki i zastosowana dźwignia pozwalają zmniejszyć siłę konieczną do użycia przy wyjmowaniu kostki brukowej. Imak umożliwia regulację chwytu w zakresie od 26 do 51 cm stopniowaną co 6 mm, dzięki czemu z powodzeniem może być stosowany do wyjmowania znacznej ilości elementów brukarskich z ułożonych nawierzchni. Samo urządzenie waży 6,5 kg, co sprawia, że jest lekkie i w pełni ergonomiczne.

Wyważak brukarski Jazon WB1

To proste narzędzie umożliwi z łatwością pozycjonować kostkę brukową czy płyty chodnikowe, a także podważać ułożone kształtki. Łom brukarski Jazon WB1 wyposażony jest w ostrze o długości 30 mm, jednak możliwe jest zainstalowanie w nim szerszego ostrza o długości do 45 mm. Solidnie zespawana konstrukcja, wygodne rączki i miejsce na docisk nogą znacząco ułatwią i przyspieszą prace brukarskie operatorowi. Łączna długość wyważaka to 980 mm, a jego ciężar to zaledwie 2,3 kg.

Imak brukarski Probst SZ

Ten w pełni profesjonalny imak marki Probst to urządzenie niezbędne podczas bardziej wymagających prac brukarskich. Prezentowany sprzęt jako jeden z nielicznych na rynku wyposażony jest w mechanizm blokujący z regulacją, który pozwoli sprawnie wyjąć z nawierzchni elementy o bardzo szerokim zakresie szerokości. Imak posiada sprężyste ostrze ze stali hartowanej, co ogranicza ryzyko jego uszkodzenia podczas pracy. Samo narzędzie otoczone zostało galwaniczną powłoką chroniącą imak przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi. Sprzęt waży 4 kg i zapewnia szerokość chwytu w zakresie 90-330 mm.

Wyważak poczwórny Probst MRE

Prezentowany poczwórny łom do kostki brukowej umożliwia jednoczesne wyważanie i przesuwanie od 4 do 5 rzędów kostki brukowej wraz z jej dokładnym ustawianiem. Specjalny trzpień na górze łomu ułatwia wbijanie ostrzy w szczeliny między kostkami. Narzędzie wyposażone jest w 4 ostrza z ząbkami wykonane ze sprężystej hartowanej stali, a także w dwa asymetryczne chwyty ułatwiające pozycjonowanie. Szerokość robocza wyważaka wynosi 650 mm.

5/5 - (1 vote)

Read Previous

Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Read Next

W jaki osprzęt elektryczny należy się zaopatrzyć podczas budowy domu?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *