Izolacja Pianą Poliuretanową – Najważniejsze Korzyści

Piana poliuretanowa zdobywa w Polsce coraz większe grono zwolenników. Co stanowi największą przewagę tej technologii nad innymi?

Dlaczego kolejni inwestorzy decydują się na tę technologię? Jakie są największe korzyści związane z zastosowaniem izolacji pianą poliuretanową? Dowiedz się tego w tym artykule!

Izolacja Pianą Poliuretanową - Najważniejsze Korzyści
Poddasze ocieplone pianą poliuretanową – Źródło: https://izolacjapianka.pl

Szybkość wykonania

Niewątpliwie pod tym względem piana poliuretanowa praktycznie nie ma konkurencji. W większości przypadków izolacja poddasza domu jednorodzinnego zajmie…kilka godzin. Jeżeli zależy Ci na czasie, to z pewnością jest to jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku.

Izolacja dachu płaskiego pianą poliuretanową
Izolacja dachu płaskiego pianą poliuretanową – Źródło: https://izolacjapianka.pl/

Piana poliuretanowa może być wykorzystana zarówno do izolacji poddasza, jak i posadzek, czy fundamentów. W zależności od miejsca zastosowania i funkcji izolacji stosowana jest piana zamkniętokomórkowa oraz otwartokomórkowa. Dobrze wyszkolona ekipa wykona dla Ciebie izolację wszystkich tych powierzchni w ciągu zaledwie kilku dni.

Efektywność izolacji

Wełna mineralna vs Piana poliuretanowa
Wełna mineralna vs Piana poliuretanowa – Źródło: https://izolacjapianka.pl/

Izolacja pianą poliuretanową pozwala uzyskać dużo lepszy efekt cieplny niż np. w przypadku zastosowania wełny mineralnej, przy takiej samej grubości izolacji. Oznacza to, że na 1 cm izolacji, piana poliuretanowa pozwoli utracić mniej energii cieplnej niż 1 cm izolacji wełną mineralną, a o to przecież nam chodzi. Przekłada się to w konsekwencji na niższe koszty ogrzewania i klimatyzacji budynku przez kolejne dekady.

Podsumowanie

Jeżeli szukasz optymalnej technologii izolacji dla swojego domu, bądź innego budynku, to z całą pewnością warto wziąć pod uwagę izolację pianą poliuretanową. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, zapoznaj się z opiniami inwestorów, którzy zdecydowali się na tę technologię, a najlepiej odwiedź dom, w którym do izolacji została wykorzystana ta technologia.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Wyspecjalizowane rozwiązania – gdzie kupić dobre koła?

Read Next

Silikaty – korzystne rozwiązanie do budowy domu

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments