Jak dba się o czystość szklanych biurowców?

Szklane wieżowce zjawiskowo prezentują się o każdej porze dnia i nocy. Choć szkło i elementy konstrukcyjne nie są bardzo podatne na zabrudzenia, to co pewien czas należy zadbać o ich czystość. Częstotliwość czyszczenia szklanych wieżowców jest w dużej mierze uzależniona od ich lokalizacji. Prace na wysokości są wykonywane przez specjalistyczne firmy. Ich pracownicy posiadają niezbędne uprawnienia i kursy. W jaki sposób przebiega czyszczenie?

Jak czyści się szklane biurowce?

W przypadku niższych budynków przeważnie rozkłada się rusztowania, które stanowią stabilną powierzchnię roboczą dla pracowników. Ta metoda nie sprawdza się w przypadku bardzo wysokich budynków. Prace na wysokości związane z czyszczenie szklanych biurowców, odbywają się poprzez dostęp linowy. Pracownicy spuszczają się na linach i zaczynają pracę od najwyższego piętra. Oczywiście są ubrani w kaski i mają przy sobie wszystkie niezbędne preparaty, środki czyszczące, a także akcesoria do mycia. Prace obejmują zarówno okna, jak i doczyszczanie ram oraz elementów konstrukcyjnych. Warto również dodać, że jeżeli w trakcie czyszczenia pracownicy zauważą np. uszkodzenie konstrukcji, z pewnością poinformują o tym fakcie zarządcę budynku.

Dlaczego warto dbać o czystość elewacji?

Pierwszą kwestią jest estetyka. Nierzadko biurowiec jest wizytówką firmy bądź instytucji. Z tego powodu jego elewacja powinna być zawsze czysta. Kolejną sprawą jest bezpieczeństwo. W trudno dostępnych miejscach może gromadzić się piasek, ziemia i liście. Taka mieszanka jest świetnym miejscem do rozwoju roślin. Ich korzenie mogą uszkodzić elewacje i w skrajnych przypadkach doprowadzić do nieszczelności budynku.

Prace na wysokości są przeprowadzane przez profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem. Z tego powodu można oczekiwać, że czyszczenie elewacji zostanie przeprowadzone szybko i skutecznie, z jednoczesnym zachowaniem najwyższych standardów pracy i zasad BHP. Kolejną zaletą czystej elewacji są jaśniejsze pomieszczenia. Wynika to z większej przejrzystości szkła. Praca w biurowcu wyróżniającym się czystą elewacją jest przyjemniejsza i efektywniejsza. Jak często przeprowadzać mycie szklanych biurowców? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. W niektórych przypadkach dla utrzymania czystości trzeba czyścić okna każdego roku, natomiast w innych wystarczy co kilka sezonów.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Obrazy na płótnie ze zwierzętami

Read Next

Jak zorganizować przeprowadzkę biura?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments