Jak długo działa sprężarka śrubowa?

Sprężarki śrubowe są coraz chętniej wybierane przez klientów, jako konstrukcje o wysokiej trwałości i niższej awaryjności. Kosztują więcej, ale właśnie ze względu na te zalety są opłacalną inwestycją. Sprężarki tego typu nie są jednak wieczne – jak długo mogą pracować bez awarii?

Wysoka wydajność

Sprężarka śrubowa to bardzo trwała konstrukcja. Śrubowy kompresor olejowy nadaje się do pracy ciągłej, może działać bez przerwy 24 godziny na dobę – umożliwia to specjalnie skonstruowany system schładzania i oczyszczania maszyny. Ten typ sprężarki jest wyjątkowo wydajny i energooszczędny – nowoczesne modele potrafią zredukować koszty energii nawet o kilkadziesiąt procent.

Te właściwości uzasadniają wysoką cenę sprężarki śrubowej, nie znaczy to jednak, że maszyna tego typu nie wymaga żadnej konserwacji. Przeglądy techniczne są rzadsze niż w przypadku innych konstrukcji, ale wciąż należy je wykonywać, średnio co 3-4 tysiące godzin lub raz do roku, w zależności od tego, jakie warunki określa producent.

Jaka jest trwałość sprężarki śrubowej?

Profesjonalne sprężarki śrubowe, na przykład firmy Aerzen, są produkowane z materiałów wysokiej jakości i wyróżniają się bardzo precyzyjnym dopasowaniem elementów konstrukcyjnych, dzięki czemu są wytrzymałe i odporne na zniszczenia. Żywotność sprężarki śrubowej to średnio 20-30 tysięcy godzin, czyli około trzy lata pracy w trybie ciągłym, są też na rynku modele, które mogą pracować bez awarii niemal 50 tysięcy godzin. Generalnie jednak zaleca się wymianę kluczowych elementów po przekroczeniu 30 tys. godzin.

W przypadku sprężarek śrubowych ważna jest nie tylko konserwacja elementu sprężającego powietrze, ale też regularna wymiana filtrów powietrza i filtrów oleju. Jak często należy to robić określa producent części – używanie tych elementów po okresie gwarancji może negatywnie wpłynąć na jakość pracy całej maszyny.

Prawidłowy serwis

Standardowa gwarancja na sprężarkę śrubową to 3 do 5 lat. Gwarancja obowiązuje jednak tylko wtedy, gdy klient odpowiednio serwisuje swój sprzęt – to, jak często maszyna ma przechodzić konserwację i przegląd, jest opisane w instrukcji producenta. Warto pilnować tych terminów, ponieważ regularnie serwisowana sprężarka rzadziej wymaga generalnych remontów, co obniża koszty jej użytkowania.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Pogoda dla rolników, czyli zimowe prognozy

Read Next

Czy warto wykonać audyt energetyczny?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments