Jak dobrać klosze do lamp?

Polacy uwielbiają remontować swoje mieszkania. Stale coś zmieniamy, modyfikujemy i polepszamy. Chcemy żyć coraz lepiej i ładniej. Malując ściany, wymieniając meble czy podłogi, zapominamy o bardzo istotnym elemencie wystroju naszych mieszkań – oświetleniu. To przecież ono właśnie nadaje naszemu domowi klimatu. To ono buduje zmysłową atmosferę. I czasem może nam się wydawać, że tak nie jest – to czy wspominając rodzinne wieczory, nie pamiętamy domowego światła?

Oświetlamy w domach niemal każde pomieszczeniem. Czasem za pomocą modnej lampy stojącej lub kinkietu, a czasem żyrandola. Sklepy z oświetleniem oferują nam tysiące modeli lamp w różnorakich stylach. Co w przypadku, gdy nie chcemy wymieniać całej lampy? Co, gdy potrzebujemy zmiany jedynie kloszy?

Na szczęście wiele sklepów posiada w swojej ofercie szeroki wachlarz kloszy do lamp. My preferujemy sklepy internetowe, dlatego postanowiliśmy przejrzeć ofertę jednego z nich – Mateomarket. Zakupy online to świetne rozwiązanie, gdy planuje w naszym domu zmiany – zwłaszcza w czasach pandemii COVID-19. Nie jesteśmy tutaj atakowani przez tysiące świecących lampek, od których możemy się nabawić co najwyżej migreny. Nie musimy się także martwić, czy mamy przy sobie maseczkę. W spokoju, w domowy zaciszu możemy przejrzeć katalog produktów i dobrać to co pasuje do nas i naszego mieszkania najlepiej. Zależało nam, aby wybrać sklep o dobrej opinii, z szeroką ofertą i ciekawym asortymentem. Na rynku jest wiele sklepów z oświetleniem, jednak ten oferuje obsługę na tyle kompleksową, że stał się naszym pierwszym wyborem.

Wybierając klosze, powinniśmy się najpierw zastanowić, jakie przewidujemy zastosowanie lampy. Pamiętajmy, że im bardziej dany model będzie rozpraszał światło, tym będzie ono delikatniejsze. Choć takie oświetlenie jest niesamowicie klimatyczne, to zarazem staje się szalenie niepraktyczne i do niektórych pomieszczeń, jak na przykład kuchni – po prostu nie będzie pasował. Wybierając odpowiednie klosze do lamp, musimy także dopasować jego kolor i stylistykę do aranżacji pomieszczenia, w którym się znajdują. Dobrze dobrany abażur lub klosz nie powinien się wyróżniać na tle całego wystroju – powinien go wypełniać. Dlatego właśnie w zależności od stylu naszego mieszkania, możemy wybrać z oferty wzory rustykalne, retro, industrialne czy nowoczesne.

Bardzo ważną, a może i najważniejszą sprawą jest bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli mamy w domu dzieci. Pamiętajmy, aby wybierać klosze, które nie są łatwopalne i zachowują stosowaną odległość od żarówki. To szczególnie ważne w przypadku, gdy wykorzystujemy żarówki starego typu, które emitują dużo ciepła. Kupując klosz u sprawdzonego producenta, narażamy się na mniejsze ryzyko, że pęknie on pod wpływem temperatury. Zresztą nie tylko w przypadku kloszy, a także całych lamp powinniśmy zwrócić uwagę czy mają one wszystkie niezbędne atesty. Sklepy z oświetlenie powinny dostarczyć nam wszelkich niezbędnych informacji na ten temat. W przypadku Mateomarket, gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości, możemy zwrócić się do sprawnie działającego działu obsługi klienta.

Wracając do tematyki kloszy do lamp – wybierając produkt dla siebie, musimy kierować się nie tylko jego funkcjonalnością czy jego dopasowanie do otoczenia, ale także naszym gustem. Zdarza się bowiem, że chcąc dopasować klosz, kierujemy się częściej rozsądkiem niż gustem. To błąd, ponieważ nasze mieszkanie to nie muzeum tylko przestrzeń do życia, a w niej dobrze otaczać się przedmiotami, które nam się podobają. Dobrze dobrane klosze do lamp pomogą nam odświeżyć wygląd naszego mieszkania niewielkim kosztem, niekoniecznie musimy wymieniać całą lampę lub żyrandol. Sama wymiana klosza jest także dużo mniej inwazyjna i w zasadzie poradzi sobie z nią każdy. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze nie tylko na produktach, ale także nie będziemy musieli opłacać fachowca, który założyłby nam nową lampę.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Młotki – narzędzia, bez których nie może istnieć żaden warsztat!

Read Next

Okna energooszczędne – specyfika i działanie

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments