Jak pozbyć się złomu i innych odpadów?

Sprzątając garaż, strych bądź piwnicę na pewno znajdziemy mnóstwo starych i niepotrzebnych rzeczy. Pojawia się więc pytanie co z nimi zrobić, skoro są to często odpady wielkogabarytowe i nie można tak po prostu wyrzucić ich do kosza na śmieci. Podpowiadamy w jaki sposób można pozbyć się tego typu przedmiotów, zapraszamy do lektury.

Szukamy specjalnego kontenera

Jeśli mieszkamy w bloku, to zazwyczaj we wspólnej altanie śmietnikowej mamy duże kontenery. Nie wolno jednak wyrzucać tam złomu ani innych odpadów wielkogabarytowych i nawet tego nie próbujmy, by nie narazić się na karę. W wielu miastach kontenery te są z resztą podzielone tak, by wymusić segregację śmieci, dlatego elementów metalowych nie mielibyśmy nawet gdzie wrzucić. Czy mamy więc jakąkolwiek możliwość pozbycia się złomu, w inny sposób niż wywożąc go samodzielnie do punktu skupu? Okazuje się, że owszem. Musimy ustalić, gdzie na terenie naszego osiedla, dzielnicy lub miasta znajdują się specjalne kontenery na złom. Zazwyczaj są one wystawiane raz na kilka miesięcy i gdy się zapełnią, są zabierane. Musimy śledzić lokalną prasę, lub też zadzwonić bądź udać się osobiście do urzędu miasta bądź gminy i tam uzyskać informacje o lokalizacji takiego pojemnika.

Wyrzucać czy oddawać do skupu?

W pewnych przypadkach możemy jednak na starych rzeczach jeszcze nieco zarobić. Przebierając złom szukajmy metali takich jak aluminium czy miedź. Ich wartość jest całkiem słuszna, wobec tego lepiej będzie przesegregować je, załadować do auta i odwieźć specjalnego punktu skupu. Musimy jednak mieć tego przynajmniej paręnaście kilogramów, by opłacała się skórka za wyprawę. Jeśli chodzi o odpady wielkogabarytowe, to tutaj również możemy nieco zarobić. Jeżeli mamy stary telewizor, możemy oddać go na tak zwany elektrozłom i otrzymać kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt złotych. W innym przypadku pozostaje nam ustalić gdzie stoją kontenery na odpady i tam wywieźć całą ich resztę. Mogą to być stare meble, szafy, łóżka, kanapy, dywany i tak dalej. Na takich przedmiotach nie uda się nam zarobić, więc musimy jedynie wyrzucić je tak, by było to zgodne z prawem.

Mamy nadzieję, że dobrze wyjaśniliśmy kwestię wyrzucania złomu oraz pozostałych odpadów, zwłaszcza tych wielkogabarytowych. Zapamiętajmy, że nie można się ich pozbywać gdziekolwiek, na niektórych rodzajach złomu oraz elektroniki można jeszcze zarobić, a dla pozostałych przygotowane są zbiorniki na odpady. Możemy też zamówić odbiór dużych przedmiotów bądź metali bezpośrednio z naszego domu lub mieszkania, jednak za to trzeba będzie dodatkowo dopłacić.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Poliuretan w przemyśle – zadomowiony od lat

Read Next

Z jakiego materiału mogą być wykonane drzwi wejściowe?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments