Jak ułatwić sobie odśnieżanie?

Zima wiąże się z ujemnymi temperaturami i opadami śniegu. Wszystko to utrudnia codzienną egzystencję i konieczne jest usunięcie zalegającej warstwy puchu z posesji. Każdy właściciel nieruchomości zgodnie z przepisami prawa zobowiązany jest do pozbycia się śniegu z podjazdu, chodnika prowadzącego do posesji i dachu budynku. Pojawia się wobec tego pytanie, jak zrobić to szybko i sprawnie, bez nadwyrężania się.

Obowiązek odśnieżania podjazdu i chodnika

Za odśnieżanie jednych chodników odpowiada urząd gminy, a za inne właściciel nieruchomości. Czasami nie wystarczy pozbyć się śniegu wyłącznie z terenu swojej posesji, ale też z podjazdu do niej prowadzącego i z przylegających do niego bezpośrednio chodników. Jeśli właściciel nieruchomości zaniedba swój obowiązek, grozi mu kara grzywny w wysokości do aż półtora tysiąca złotych. Nie mówiąc już o tym, że jeśli pieszy ulegnie wypadkowi na skutek nieodśnieżonego chodnika, właściciel nieruchomości może zostać pociągnięty do odpowiedzialności. W efekcie sąd może nałożyć na niego obowiązek zapłaty odszkodowania i poniesienia kosztów związanych z leczeniem poszkodowanego. Zdarzają się nawet przypadki konieczności wypłacania renty. Nie tylko śnieg, ale też lód i błoto muszą zostać usunięte.

Szukasz pługa do odśnieżania? Zajrzyj tutaj: https://www.dominator-plows.com/

Czym odśnieżać?

Do ręcznego odśnieżania służą łopata i ręczny pług śnieżny. Jest to rozwiązanie tanie i nie zajmujące zbyt wiele miejsca. Przy wyborze tego typu narzędzi warto zwrócić uwagę na to, aby miały możliwe jak najszerszą szuflę i stabilną rączkę. Używanie ręcznego pługa jest znacznie bardziej efektywnym i mniej obciążającym plecy rozwiązaniem niż tradycyjna łopata. Jeśli chodzi o mechaniczne odśnieżanie, to do dyspozycji mamy opcję na prąd lub na paliwo. Chodzi tutaj o odśnieżarkę i szuflę mechaniczną. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które nie angażuje pracy mięśni. Obsługa tego typu maszyn jest bardzo podoba do koszenia trawy przy pomocy kosiarki. Wystarczy przejechać odśnieżarką czy przesunąć szuflą po śniegu, aby usunąć go z powierzchni. Jeśli nie chcemy być ograniczani kablem, to warto zdecydować się na odśnieżarkę mechaniczną zasilaną spalinowo, a nie elektrycznie.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Rodzaje i zastosowania wiertnic w przemyśle

Read Next

Jakie meble do salonu z ciemną podłogą wybrać

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments