Jak wybrać dobre moskitiery?

Dzięki naszym moskitierom podlaskie ochronisz się przed wpadającymi przez okna insektami. Najpierw jednak chcemy wyjaśnić Ci czym jest moskitiera i dlaczego warto ją stosować. Nasze moskitiery Białystok spełniają najwyższe standardy, więc wiedz, że Twoje okno nie tylko nie straci dobrego wyglądu, ale wręcz przeciwnie. A i Ty zyskasz spokój i będziesz mógł się odprężyć w zaciszu swojego domu.

Nasze moskitiery z Białegostoku to nic innego jak siatki przeciw owadom. Mogą one występować w wersji tekstylnej jak i metalowej. Moskitiery mają bardzo małe oczka dzięki czemu niepowołani goście jak ćmy, komary, muchy i inne insekty nie dostaną się do wewnątrz. Nasze moskitiery z Białegostoku można montować w oknach tradycyjnych, balkonowych, a nawet w oknach dachowych. Ten tekst pomoże Ci wybrać moskitierę i podpowie na co zwracać uwagę.

Moskitiery Białystok – Twój najlepszy wybór

Wiesz ile możesz zyskać dzięki moskitierom z Białegostoku? Jeśli nie, pora abyś czytał dalej. Kiedy zamontujesz nasze moskitiery, możesz przesiadywać przy otwartych oknach bez obawy, że pogryzą Cię owady. Co ważne, nie dostaną się one do środka, więc możesz przebywać przy otwartych oknach i zapalonym świetle. Upalne lata to nieraz zmora wielu osób, ponieważ są skazane na siedzenie po po zmroku w zamkniętych pomieszczeniach z obawy przed gryzącymi owadami. Z Tobą może być inaczej – naturalnie jeśli wybierzesz moskitiery z Białegostoku. Szanujemy Twoje proekologiczne podejście do życia, zatem wiedz, że nasza moskitiera nie zabija owadów – jeśli nie dostaną się do domu, po prostu odlecą. Zakładając nasze moskitiery z Białegostoku nie musisz używać żadnych szkodliwych środków chemicznych przeciw insektom, które nie są ani dobre dla środowiska, ani dla Ciebie. To Ty wybierasz gdzie chcesz zamontować moskitierę – może to być jeden pokój lub cały dom. Nie obawiaj się też o to, że moskitiera zmieni wygląd pomieszczenia. Nasze moskitiery podlaskie są bardzo dyskretne – dobrze przez nie widać, a mimo to doskonale działają.

Jak wybrać moskitierę podlaskie?

Do wyboru masz kilka rodzajów moskitier. Jeśli zdecydujesz się na okienne, możesz zamocować je na rzepach lub na ramce okiennej. Możesz też wybrać moskitiery w wersji zwijanej lub plisowanej. Moskitiery mocowane na rzepy są wykonane z materiału. Pasek z rzepem przykleja się do ramy okiennej od wewnątrz pomieszczenia. Moskitierę taką należy dociąć do wymiaru okna.  Do jej zalet należy niska cena oraz wodoodporność. Natomiast minusem może być trudniejszy ponowny montaż i brak możliwości dokładnego wymycia okna. Z kolei moskitiery ramkowe montuje się na specjalnych zaczepach do ramy okiennej. Są one wykonane z aluminium i przygotowywane na wymiar. Ich cena jest o wiele wyższa niż moskitier z materiału, ale za to są o wiele bardziej solidne i mogą posłużyć na wiele lat. Plusem jest to, że można je wielokrotnie zdejmować i ponownie zakładać. Mogą one też być dopasowane kolorystycznie do okna, co wpływa na większą estetykę. Minusem jest tu oczywiście to, że są one drogie i koniecznie trzeba idealnie dopasować ich ramki do okna. Mały błąd podczas wykonywania wymiarów może sprawić, że moskitiera nie będzie pasowała.

Moskitiery – co musisz o nich wiedzieć?

Moskitiery mogą być również dopasowane do okien dachowych (rozwijane lub naklejane). Bardzo często zdarza się, że okno dachowe nie jest jedynym oknem w pomieszczeniu  – wtedy możesz zainwestować w moskitiery na pozostałe okna, a to dachowe pominąć. Moskitiery podlaskie są także przeznaczone na okna balkonowe. Mogą być jednoczęściowe, z magnesem, z obciążeniem lub w formie drzwi. Moskitiery z magnesem lub obciążeniem to moskitiery tekstylne. Montuje się je tak, by na siebie zachodziły tworząc zakładki. Obciążenie gwarantuje stabilność siatki. Moskitiery Białystok ramkowe otwierane posiadają zawiasy i są montowane w otworze drzwi tarasowych. Ich wykonanie jest bardzo solidne, co gwarantuje dużą szczelność. Tego typu moskitiery mogą posłużyć długie lata. Z kolei moskitiery z Białegostoku mogą być też plisowane. Mają one formę harmonijkową i przeznaczone są na okna tarasowe i zwykłe. Rozwijają się one w systemie przesuwnym, dzięki czemu nie zabierają dużo miejsca ani na zewnątrz, ani wewnątrz pomieszczenia.

Moskitiery Białystok – kolorystyka i wielkość oczek

Pewnie zastanawiasz się jak wybrać moskitierę, aby pasowała do ramy okiennej. Wśród moskitier tekstylnych dominują dwa kolory – biel i czerń, natomiast moskitiery aluminiowe mają barwę metalu. Te ostatnie nie pogarszają widzialności i nie ulegają odbarwieniom. Są też neutralne dla okna, więc nie wpływają negatywnie na jego estetykę.

Cechą kluczową moskitiery jest jej gęstość czyli wielkość oczek. Najbliższe ideałowi są oczka co 1,2 mm. Wtedy moskitiery zapewniają największą ochronę przez insektami.

Montowanie moskitiery

Znasz już nasze moskitiery podlaskie, teraz pora na informacje o montażu. Moskitiera roletowa jest drogim rozwiązaniem, ale za to sprawdzi się wtedy, kiedy nie chcesz zbytnio ingerować w estetykę okna. Moskitierę tę montuje się na oknie lub nad nim. Moskitierę drzwiową montuje się podobnie jak drzwi, na zawiasach. Pozwalają one na uchylanie ramki, podczas gdy siatka pozostaje napięta. Moskitiera harmonijkowa jest zwijana, posiada stelaż, który umożliwia jej zwinięcie. Od moskitiery roletowej odróżnia ją sposób przechowywania. Moskitiera kołnierzowa zwana też ramkową montowana jest na specjalnych obrotowych hakach. Jest to po prostu aluminiowa ramka z naciągniętą siatką. To rozwiązanie jest bardzo proste, a taka moskitiera dobrze spełnia swoje zadanie. Moskitierę na rzep lub z magnesem po prostu przykleja się do okna.

Alka Pro – firma, którą warto znać

Jesteśmy firmą, która specjalizuje się w stolarce aluminiowej. Nasze produkty tworzymy z dbałością o każdy szczegół. Do tej pory wykonaliśmy mnóstwo realizacji dla dużych inwestycji budowlanych jak i dla domków jednorodzinnych. Znajdziesz u nas moskitiery, które z łatwością dopasujesz do swojego okna.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Najpopularniejsze rodzaje okien dachowych

Read Next

Okna aluminiowe czy PCV – co wybrać?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments