Jak wybrać dobrego dewelopera?

Zakup mieszkania to w dzisiejszych czasach decyzja zaważająca na całym życiu. W większości przypadków jego cena zostanie pokryta z pieniędzy pozyskanych w ramach kredytu, wziętego na 20-30 lat. Żeby zakup mieszkania odbył się bez poważniejszych reperkusji, a zamieszkanie w nim nie wiązało się z górą problemów, warto rozsądnie wybrać dewelopera, od którego kupimy własne cztery kąty.

Kupno mieszkania od dewelopera – na co zwrócić uwagę?

W pierwszej kolejności warto poszukać sprawdzonych w okolicy deweloperów z bogatym dorobkiem. Deweloperska firma z Lublina z dużym doświadczeniem będzie na pewno lepszym wyborem niż przedsiębiorstwo z tego miasta niemające zbyt długiej historii i wielu realizacji. Warto też od razu zweryfikować, czy inwestor jest właścicielem, czy użytkownikiem wieczystym gruntu. Dowiedzieć się tego można z zapisów księgi wieczystej, z której wiadomo będzie również, czy działka jest obciążona hipoteką – w takim wypadku wpisany tam również będzie bank, który udzielił kredytu inwestycyjnego. Jest to dość częste zjawisko i nie ma w nim nic niepokojącego – godny zaufania deweloper powinien jednak dostarczyć klientowi promesę banku, to znaczy dokument gwarantujący, że jeżeli środki wpłyną na wskazany rachunek, jego lokal zostanie wyłączony spod obciążenia hipotecznego. Warto również zorientować się, czy interesujący nas inwestor pomaga swoim klientom w pozyskaniu kredytu hipotecznego. Pomoc ta może polegać między innymi na wsparciu w staraniach o korzystniejsze kredytowanie we współpracujących z inwestorem bankach.

Ustawa deweloperska – prawo po stronie klientów

Od 2012 r. w polskim prawodawstwie funkcjonuje tzw. ustawa deweloperska. Jej głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa prawnego i finansowego klientom dewelopera. Nakłada ona na niego obowiązek posiadania rachunku powierniczego, na który zainteresowani zakupem mieszkania przesyłają środki – z tym, że opiekę nad nimi sprawuje bank, a nie sam inwestor. Wiarygodny deweloper informuje o sposobie finansowania inwestycji. Ponadto, ustawa deweloperska wymaga również od inwestora przedstawienia klientom prospektu informacyjnego, zawierającego informacje o jego statusie prawnym i finansowym, a także dorobku. Na jego podstawie można zweryfikować wiarygodność danego dewelopera, sposób prowadzenia przez niego spraw i realizacji inwestycji.

Co warto jeszcze wiedzieć, wybierając dewelopera?

Decyzji o wyborze inwestora powinno towarzyszyć sprawdzenie go również na innych płaszczyznach niż prawna. Warto zainteresować się tym, jak deweloper dba o swoich klientów także po zawarciu umowy i oddaniu mieszkania, oferując im na przykład programy rabatowe na wykończenie mieszkania.

Chcąc kupić mieszkanie w Lublinie, warto postawić na Nieruchomości Lalak Properties. Jest to firma deweloperska z Lublina z dużym doświadczeniem, która zrealizowała między innymi eleganckie osiedle Diamentowe Wzgórze.

Więcej informacji do znalezienia pod linkiem: https://diamentowewzgorze.pl/

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Zielony dach bez tajemnic

Read Next

Co to jest chemia przemysłowa?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments