Jak wybrać firmę budowlaną?

Polska w budowie – nie, to nie polityczne hasło, to stan, jaki można zaobserwować praktycznie w każdym zakątku kraju. Wznosi się nowe budynki, remontuje stare, odświeża się mieszkania, a to wymaga wielu rąk do pracy, nie dziwi więc, że dzisiaj firmy remontowo-budowlane są na wagę złota. Jeśli i my poszukujemy takiej pomocy, powinniśmy wiedzieć, na co zwrócić uwagę.

Jak kraj długi i szeroki, tak wszędzie widać krzątaninę budowlaną – pracowników fizycznych na dachach, wynoszących gruz z mieszkań czy tworzących od podstaw fundamenty. Słychać stukot młotków, warczenie wiertarek i odgłos innych maszyn, które pomagają w ciężkiej pracy budowlanej. To szczególnie widoczne i słyszalne na wiosnę, bo to najlepszy okres, by zmienić coś w swoim otoczeniu – niezależnie, czy mówimy o małym remoncie, czy o bardziej poważnym zadaniu – wznoszeniu nowego budynku.

“Rezerwujmy” firmę, bo później może być za późno

Tak naprawdę firmę budowlaną warto szukać o wiele wcześniej, nawet rok – półtora przed rozpoczęciem prac, ponieważ te najlepsze są rozchwytywane i nawet odległe terminy mają już zajęte. Mimo tak długiego czasu oczekiwania warto uzbroić się w cierpliwość, gdyż solidna ekipa budowlana zapewnia nie tylko terminowe wykonanie zadań, ale i najwyższą jakość zrealizowanych prac. W każdym dużym mieście – firmy budowlane w Bydgoszczy, stolicy czy innej aglomeracji oferują swoje usługi, ale żeby wybrać jak najlepiej, musimy wiedzieć, jakie kwestie są najważniejsze.

W cztery oczy

Z szefem ekipy remontowo-budowlanej najlepiej spotkać się w miejscu, gdzie mają być prowadzone prace. Dzięki temu konkretnie ustalimy wszystko, co ma być zrobione, dowiemy się jednocześnie, czy firma, którą planujemy zatrudnić, poradzi sobie ze wszystkimi zadaniami. Czasem może brakować umiejętności, odpowiednich specjalistów, ale też sprzętu. Podczas takiego spotkania warto poprosić o zdjęcia wcześniejszych realizacji.

Możemy być pewni, że dobra firma remontowa nie będzie miała problemu, żeby przedstawić swoje wcześniejsze dokonania. Przykładem firma IDEA BUDl, której różne realizacje można zobaczyć na stronie internetowej, ale nie tylko – wystarczy o nie zapytać pracownika firma, z którym się spotkamy.

Ile to będzie kosztować?

Pierwsze spotkanie to również rozeznanie w kosztach. Ciężko oczywiście, żeby ktoś nam “na szybko” powiedział, ile to będzie kosztować (choć o orientacyjny koszt można zapytać), ale warto poprosić o przygotowanie szczegółowego kosztorysu prac. Dzięki niemu będziemy mogli porównać pod tym kątem kilku wykonawców i wybrać jak najlepiej. Nie powinniśmy jednak patrzeć w tym wypadku tylko na cenę, bo często najtańsza firma szuka jakiegokolwiek zlecenia, ponieważ nie jest zbyt rozchwytywana.

Dodatkowe kwestie

Warto też dowiedzieć się, ilu pracowników jest zatrudnionych w danej firmie, bo może dojść do takiej sytuacji, że przez brak personelu nie uda się wykończyć remontu w terminie. Co gorsza, jeśli zabraknie rąk do pracy, szef firmy budowlanej może zacząć podnajmować ludzi, nie sprawdzając ich kompetencji. To najczęściej kończy się przykrymi nieporozumieniami, na czym najwięcej stracimy my, gdyż to przecież nam najbardziej zależy na zakończeniu remontu czy budowy. A przez takie zawirowania personalne może być z tym różnie.

To najważniejsze, o czym zawsze warto wiedzieć, by wybrana przez nas firma remontowo-budowlana rzeczywiście spełniła pokładane w niej nadzieje.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Sposoby na zadaszenie tarasu.

Read Next

Mieszkanie w centrum miasta czy na obrzeżach?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments