Jak wybrać idealne mieszkanie dla singla?

Jesteś singlem lub singielką i właśnie planujesz zakup własnego mieszkania? Prawdopodobnie nie jest ci obca opinia, że najlepszym wyborem będzie kawalerka — nieduża, własna przestrzeń do odpoczynku po ciężkim dniu pracy. Rzeczywiście jednopokojowe mieszkania cieszą się olbrzymim zainteresowaniem nabywców, jednak najczęściej wynika to z ich cen i możliwości finansowych kupców.

„Mieszkanie dla singla wcale nie powinno być małe. Nawet jeśli rzeczywiście nie zamierzasz spędzać w domu dużo czasu, potrzebna ci będzie przestrzeń chociażby do przechowywania swoich rzeczy. W jednopokojowym mieszkaniu trudno też będzie ci przyjmować gości. Dlatego nawet jeśli zamierzasz prowadzić gospodarstwo domowe samodzielnie, poszukaj większego, co najmniej dwupokojowego mieszkania” – podpowiada nasz rozmówca z Osiedla Botanika na krakowskich Czyżynach.

Wygodne mieszkanie dla singla

W dużym pokoju z aneksem kuchennym oczywiście da się mieszkać i żyć wygodnie. Jednak jeśli zależy ci na urządzeniu swojego mieszkania zgodnie z oczekiwaniami i marzeniami, rozejrzyj się raczej za większym lokalem. Mieszkanie z oddzielną sypialnią docenisz szybciej, niż myślisz. Nawet niewielki dodatkowy pokój sprawi, że wizyta rodziny lub przyjaciół z innego miasta będzie znacznie bardziej komfortowa. Decydując się na mieszkanie o większym metrażu, zyskujesz też dodatkową przestrzeń na przechowywanie. Plecak turystyczny, namiot, sprzęt sportowy, ubrania niepotrzebne w obecnym sezonie – wszystko to trzeba przecież gdzieś pomieścić.

Twoje idealne mieszkanie na lata

Na wygodę mieszkania w danym miejscu wpływa też standard budynku. Pod tym względem najlepiej wypadają nowe osiedla budowane przez deweloperów. Takie budynki spełniają wysokie wymogi pod względem energooszczędności i bezpieczeństwa, a same osiedla posiadają dobrze przygotowaną infrastrukturę. Obawiasz się, że nie stać cię na nieruchomość z rynku pierwotnego? Spokojnie. Wbrew pozorom zakup nowego mieszkania nie musi być droższy od kupna lokalu z rynku wtórnego. Na cenę nieruchomości wpływa wiele czynników. A jeśli w najbliższym czasie nie przewidujesz dodatkowych środków i czasu na wykonanie gruntownego remontu mieszkania, zakup na rynku pierwotnym bez wątpienia będzie najbardziej opłacalną inwestycją.

Idealne mieszkanie to takie, które spełnia wszystkie twoje oczekiwania i zaspokaja wszystkie potrzeby. Zakup nieruchomości jest inwestycją na lata, a to oznacza, że przy zakupie własnego M nie ma miejsca na kompromisy. Jeśli od zawsze marzysz o mieszkaniu z balkonem, już teraz rozejrzyj się za właśnie takim lokalem. Koniecznie pamiętaj też o miejscu na swój samochód; przy bloku powinny znajdować się miejsca postojowe lub parkingi podziemne.

Read Previous

Styropian EPS, XPS, wełna mineralna czy pianka PUR – cena, rodzaje i zastosowanie termoizolacji

Read Next

Drzwi łazienkowe, a inne drzwi wewnętrzne

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *