Jak wybrać idealny odkurzacz budowlany?

Odkurzacze budowlane to urządzenia do specjalnych zadań. Pomogą nam usunąć zanieczyszczenia, z którymi nie poradzą sobie tradycyjne domowe odkurzacze. Są niezastąpione na budowach czy w zakładach produkcyjnych.

Klasa filtru odkurzacza

Odkurzacze przemysłowe możemy podzielić na 3 klasy filtrów. Modele klasy L służą do usuwania pyłów w drobnych pracach budowlanych i stolarskich. Z powodzeniem możemy usunąć nimi żwir czy piasek. Nadają się tez do pracy przy betonie, tynku czy kamieniu. Odkurzacze klasy M posłużą nam do pozbywania się pyłów z farb, gipsów czy zapraw budowlanych. Ostatnia klasa odkurzaczy H to modele najbardziej wymagające i poradzą sobie z niebezpiecznymi pyłami takimi jak metale ciężkie, azbest, pleśń czy wełna mineralna. Odkurzacze te gwarantują nam najwyższą wydajność odsysania i mogą być wyposażone w funkcję antystatyczną, która zapobiega gromadzeniu się ładunków elektrycznych na naszych narzędziach oraz w wężu.

Workowy czy bezworkowy?

Odkurzacze przemysłowe dzielą się również na workowe i bezworkowe. Modele bezworkowe są ekonomiczne, ponieważ nie musimy kupować do nich worków. Pyły i kurz zbierają się w specjalnym pojemniku, który wymaga regularnego opróżniana. Profesjonalne modele posiadają otrząsacz, który dba o wstępne wyczyszczenia filtra bez ryzyka rozpylenia zanieczyszczeń w powietrzu. Możemy znaleźć odkurzacze których używa się zarówno do mokrych zanieczyszczeń, jak i do suchych.

Czym różnią się profesjonalne odkurzacze budowlane od modeli dla domowych majsterkowiczów?

Odkurzacze przemysłowe wyposażone są w silnik, który posiada liczne zabezpieczenia przed pyłem. Dużą różnice zauważamy w filtrach, które przystosowane są do pracy w ekstremalnie dużych ilościach pyłów i zanieczyszczeń. Nie musimy ich tez oczyszczać po kilku godzinach pracy. Silniki, które posiadają odkurzacze budowlane mają moc nawet do 1600W.  Nie sposób zauważyć, że różnica tkwi również w wielkości. Przemysłowe wersje mają duży pojemnik na zanieczyszczenia nawet do 70 litrów. Są one mniej poręczne, ale pozwalają pracować dłużej bez opróżniania pojemnika. Posiadają tez długi przewód, bardzo praktyczny na dużych metrażach. Duże i stabilne koła ułatwiają prace i zapewniają swobodne poruszanie się odkurzacza po różnych powierzchniach.

Kupując odkurzacz przemysłowy warto przemyśleć, do jakich prac będziemy go wykorzystywać. Niektore odkurzacze warsztatowe z powodzeniem możemy używać również w domu. Wsród nich znajdziemy modele nieduże i poręczne, a jednocześnie dobre do usuwania pyłu. Bardzo popularne są również wersje posiadające funkcje synchronizacji pracy z elektronarzędziami.

Co do zaoferowania mają znane markety budowlane w Polsce?

Odkurzacz przemysłowy iPulse L – 1635 BASIC STARMIX to model idealny do usuwania gruzu i płynów. W Bricoman możemy kupić go za 2348 zł. Niezwykły silnik o mocy 1600 W oraz otrząsanie elektromagnetyczne w czasie pracy to jego główne zalety. Posiada również sensor, który wyłącza urządzenie przy przepełnieniu płynem.

Wysokiej jakości odkurzacz przemysłowy STARMIX L – 1425 BASIC w Castoramie dostaniemy za 1498 złotych. Ten sam model w praktycznie identycznej cenie dostępny jest również w sklepie Leroy Merlin. Posiada on bardzo mocny 1400W silnik i funkcje odkurzania na mokro i sucho. Jest to model bezworkowy z otrząsaniem elektromagnetycznym.

Odkurzacz warsztatowy w bardziej przystępnej cenie to model GRAPHITE 59G607. W Leroy Merlin kosztuje on 449 zł. Jest to bardzo mocny odkurzacz o 1500W silniku. Przeznaczony jest do prac warsztatowych suchych i mokrych. Pojemnik pomieści 30 litrów oraz posiada szeroki wybór końcówek przechowywanych w podstawie odkurzacza.

Odkurzacz uniwersalny KARCHER WD 2 jest idealny do piwnicy, garażu, warsztatu czy samochodu. Możemy znaleźć go w bardzo atrakcyjnej cenie 218 zł w Castoramie. Jest nie duży, o pojemności 12 litrów. Maksymalna moc silnika wynosi 1000W oraz posiada wiele końcówek, pozwalających dotrzeć do wąskich i trudni dostępnych szczelin.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jak zrobić beton B20 (C16/20) samodzielnie

Read Next

Pomysł na inwestycję – podział domu na lokale mieszkalne. Jak to zrobić?

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
4 lat temu

Czy odkurzacze budowlane można stosować też jako ogrodowe? Mam taki w swoim domu, ale boję się trochę odkurzać nim liście. Konkretny model to odkurzacz Karcher, nie pamiętam numeru.

uzytkownik
uzytkownik
3 lat temu

Czy Waszym zdaniem odkurzacze budowlane mają gorszą siłę ssania niż zwykłe odkurzacze domowe. Przerabiałem już chyba kilka modeli i mimo wszystko najlepiej opłaca się kupić tani odkurzacz domowy – lepiej zbiera, aczkolwiek po takim remoncie odkurzacz domowy jest w stanie agonalnym