Jak wybrać okap do małej kuchni? Podpowiadamy!

Dzięki okapom kuchennym meble, zasłony i inne elementy wyposażenia kuchni chronione są przed nasiąkaniem zapachami i oparami powstającymi podczas gotowania. Co jednak zrobić, gdy nasza kuchnia ma niewielkie, kameralne rozmiary i każdy centymetr wolnej przestrzeni jest na wagę złota?

Jakie okapy sprawdzą się w małej kuchni?

Najbardziej uniwersalnym rodzajem okapu, sprawdzającym się w pomieszczeniu o każdym rozmiarze, jest okap podsufitowy – instalowany na suficie bezpośrednio nad kuchenką bądź płytą grzewczą, może być do niego przytwierdzony bądź na nim podwieszony. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdy dysponujemy niewielką przestrzenią, nie zabiera bowiem miejsca, które przeznaczyć chcemy na inne urządzenia bądź meble.

Innym, równie dobrym pomysłem będzie okap podszafkowy, nazywany także wkładem – montowany od spodu szafki kuchennej. Dzięki temu nie zabiera on dodatkowej przestrzeni jak np. okap kominowy, nie rzuca się w oczy i wciąż doskonale spełnia swoje funkcje. Pasuje do pomieszczeń o każdym wystroju.

W małej kuchni doskonale sprawdzi się także nowoczesny okap teleskopowy – wyposażony w wysuwaną szufladę, dzięki której powierzchnię chłonącą można całkowicie schować w zabudowie i wysuwać jedynie wtedy, kiedy jest potrzebna – podczas gotowania, smażenia itd. Nie zajmuje wiele miejsca, a jego dodatkowym atutem jest to, że część ,,szafkową” można wykorzystać do przechowywania przypraw, sztućców, talerzy i innych niezbędnych w kuchni akcesoriów. Okapy ze wszystkich trzech kategorii można kupić w sklepie https://e-okapy.pl/.

Jakich okapów należy unikać?

Unikajmy obszernych okapów kominowych oraz wyspowych, które wyglądają efektownie jedynie w przestronniejszych kuchniach – w małych sprawiają przytłaczające wrażenie i zabierają cenne miejsce, które można by zagospodarować inaczej. Należy również pamiętać o tym, że minimalizm to przede wszystkim piękno, dbanie o każdy detal, odpowiadanie sobie na pytanie „czy ta konkretna rzecz jest mi potrzebna i czy jest według mnie atrakcyjna?”.

Okap to istotny element wyposażenia kuchni – a dzięki szerokiej ofercie produktów, nawet właściciele mniejszych mieszkań nie muszą z nich rezygnować!

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Specyfika starych budynków i korzyści z ich ocieplenia.

Read Next

Chodniki dywanowe na schody – jakie wybrać i jak je prawidłowo zamontować?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments