Jak wybrać zbiornik na gaz płynny dla gospodarstwa domowego?

Ogrzewanie gazem płynnym to rozwiązanie cieszące się sporą popularnością. Nie wszystkie gospodarstwa domowe mają możliwość przyłączenia się do sieci gazu ziemnego. Rozważając różne opcje w zakresie dostaw niezbędnego paliwa, wielu właścicieli domów decyduje się na gaz w zbiornikach.

Wybór zbiornika na gaz płynny podyktowany jest indywidualnymi przesłankami. Kluczowe znaczenie ma znalezienie zbiornika o stosownej pojemności, np. firma Amerigas proponuje zbiorniki o pojemności m.in. 2700 l, 4850 l i 6400 l. Większe zbiorniki są stosowane w przemyśle. Na potrzeby gospodarstw domowych na ogół wystarczają mniejsze modele. Pozostaje jeszcze do rozstrzygnięcia ważna kwestia: lepszy będzie zbiornik naziemny czy podziemny?

Zbiorniki naziemne na większe posesje

Zbiorniki naziemne lepiej sprawdzają się na większych posesjach. Są co prawda łatwe w instalacji, ale na ich montaż trzeba wygospodarować odpowiednią przestrzeń, z czym na małej działce może być kłopot. Zbiorniki naziemne instaluje się na płycie fundamentowej.  Często widać je na terenach, które charakteryzują się wysokim poziomem wód gruntowych.

Zbiornik podziemny – idealny na małą działkę

Zbiorniki podziemne to kolejna sprawdzona metoda na ogrzewanie Amerigas. Opinie użytkowników potwierdzają pozytywne aspekty tego rozwiązania. Z uwagi na to, że zbiornik z gazem umieszczany jest pod ziemią, teren wokół niego można zagospodarować wedle własnych upodobań. Na specjalny wykop trzeba przeznaczyć mniej miejsca niż na montaż naziemnego zbiornika, co jest wygodne dla właścicieli małych działek.

Zbiornik naziemny czy podziemny – który lepszy?

Montując zbiornik na gaz płynny, trzeba zachować wymaganą przepisami odległość od domu i granicy działki. W przypadku zbiorników naziemnych nie jest możliwa dowolna organizacja przestrzeni dookoła zbiornika. Z kolei modele naziemne nie nadają się na tereny o wysokim poziomie wód gruntowych. W obu przypadkach należy pamiętać o systematycznym napełnianiu zbiornika – z reguły robi się to dwa razy w ciągu roku.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Jak urządzić łazienkę dla rodziny?

Read Next

Jaki wybrać regał na książki?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments