Jak zabezpieczyć ścianę przed zabrudzeniami?

Nasze ściany muszą wiele wytrzymać: od klasycznego kurzu, bo brudne dziecięce rączki. Jak sprawić by ściany jak najdłużej zachowały świeżość?

Każda ściana w nowym mieszkaniu ma jedną podstawową cechę: jest czysta. Co możemy zrobić by zachować tę czystość na jak najdłuższy czas?

Jest kilka sposobów, które mogą przedłużyć nam możliwie jak najbardziej czystość ścian:

Odpowiednia farba

Stosując odpowiednią farbę możemy zapobiec zabrudzeniom na dłuższy czas. Popularne są farby z dodatkiem teflonu lub innych substancji, które nie tylko gwarantują piękny wygląd, ale też łatwość usuwania zabrudzeń. Farbami nieco ciężej się maluje i dłużej schną, ale można później skutecznie z nich usuwać nawet rysunki wykonane długopisem czy mazakiem. Są również bardziej oporne na zabrudzenia tłuszczem, kurzem itp.

Odpowiednia tapeta

Podobnie jak farby, są również tapety, które zapewnią możliwość wielokrotnego zmywania powierzchni. Dzięki temu nie tylko mamy przyjemny wzór na ścianie, ale również możemy łatwo i sprawnie usunąć zabrudzenia.

Listwy przypodłogowe

Częstym problemem są zabrudzenia ściany w miejscu gdzie styka się ona z podłogą. Każde przetarcie mopem czy szczotką odkurzacza, zostawia z czasem coraz bardziej widoczną smugę. Rozwiązaniem są nieco wyższe listwy przypodłogowe, które zabezpieczą ścianę przed tego rodzajem zabrudzeniami. Do wyboru mamy wiele różnych listew, od drewnianych po plastikowe. Mogą być też inne np. listwy dollken zawierające wysokiej jakości rdzenie HDF wykonane z certyfikowanego drewna iglastego, a do powłoki zewnętrznej użyte są najwyższej jakości bezchlorowe polimery. Zapewniają wyjątkową wytrzymałość. Można więcej sprawdzić tu: https://www.dekohaus.pl/listwy-dollken

kamienne okładziny

Nie jest to rozwiązanie do każdego pomieszczenia, ale nie da się ukryć, ze pokrycie ściany kamieniem naturalnym w pełni zabezpieczy ją przed zabrudzeniami. Taka okładzina np. w salonie może świetnie dopełnić wnętrze. Często takie rozwiązania są stosowane w połączeniu z kominkiem. Wygląda to bardzo efektownie, a jednocześnie zabezpiecza ścianę przed zabrudzeniami związanymi z kominkiem np. osadzaniem sadzy.

Czy ściana może być czysta? Wiadomo, że nie będzie dożywotnio jak nowa, jednak dzięki zastosowaniom odpowiednich materiałów, może zachować piękny wygląd na lata.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Zalety zakładania trawnika na wiosnę

Read Next

Jak optymalnie oświetlić ogród?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments