Jak znaleźć firmę deweloperską?

Każdy młody człowiek, wchodzący w dorosłe życie, marzy o własnym kącie, stąd często decyduje się na zakup mieszkania od dewelopera. Najczęściej wiąże się to ze wzięciem wieloletniego kredytu, dlatego to bardzo poważna decyzja. By odbyła się bezproblemowo, warto wcześniej zastanowić się nad wyborem właściwego inwestora.

Pierwsze kroki w wyborze dewelopera

W pierwszej kolejności warto poszukać sprawdzonych firm, które mają za sobą sporo zrealizowanych inwestycji. O wiele lepszym wyborem będzie firma deweloperska z Lublina z dużym doświadczeniem i bogatym dorobkiem niż taka z tego samego miasta, która nie ma zbyt wielu realizacji.

Kolejnym krokiem powinno być rozpoznanie wszelkich aspektów prawnych związanych z działalnością wybranego inwestora i realizowanego projektu. Księga wieczysta powie nam, czy deweloper jest właścicielem, czy użytkownikiem wieczystym gruntu. Tam dowiemy się również, czy działka obciążona jest hipoteką – jeżeli tak, znajdziemy informację o banku, który udzielił kredytu inwestycyjnego. To dość częste i nie jest powodem do obaw, wiarygodny deweloper powinien jednak dostarczyć swojemu klientowi promesę bankową – gwarancję, że w przypadku przesłania środków na wskazane konto, jego lokal zostanie zwolniony spod hipoteki.

Warto zorientować się również, w jakim stopniu inwestor realizuje przepisy tzw. ustawy deweloperskiej. Zmusza ona do prowadzenia rachunku powierniczego, nad którym pieczę sprawuje bank, a także dokumentowania swojego statusu prawnego, finansowego oraz zrealizowanych projektów w prospekcie informacyjnym, który zobowiązany jest przedstawić klientom. Im bardziej wyczerpujący i przejrzysty, tym większej rzetelności można się spodziewać.

Jak wygląda współpraca z deweloperem już po dokonaniu zakupu?

Warto zorientować się, jak inwestor obchodzi się z klientami, którzy zdecydują się na zakup. Wiarygodny deweloper wspomaga ich, chociażby w staraniach o kredyt hipoteczny, a także o korzystne kredytowanie w bankach, z którymi współpracuje. Ponadto, firmy tego typu miewają w swojej ofercie również programy rabatowe, które pomagają lokatorom wykończyć ich mieszkania, oferując materiały i wyposażenie w lepszych cenach.

Nieruchomości Lalak Properties – deweloper z Lublina godny zaufania

Jeżeli poszukujemy mieszkania w tym mieście nad Bystrzycą, warto zaufać  inwestorowi Nieruchomości Lalak Properties. Jest to firma deweloperska z Lublina z dużym doświadczeniem. Do jego udanych realizacji należy między innymi eleganckie i nowoczesne osiedle Diamentowe Wzgórze w malowniczej okolicy w sąsiedztwie Zalewu Zemborzyckiego.

Więcej informacji pod adresem: https://diamentowewzgorze.pl/

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

5 kroków do stworzenia ciepłego i komfortowego miejsca pracy

Read Next

Budujemy chatę w góralskim stylu – poznaj zalety technologii szkieletowej

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments