Jak zorganizować przeprowadzkę biura?

Zmiana lokalizacji biura może być podyktowana różnymi przyczynami. Najczęstszą jest potrzeba zmiany wielkości. Powodem może być również atrakcyjniejsza lokalizacja lub lepsze warunki najmu. Bez względu na powód przeprowadzki, zmianę lokalizacji warto dokładnie zaplanować. Korzystanie z usług firm oferujących sprzątanie biur umożliwia znaczne przyspieszenie całego procesu. Na jakie jeszcze korzyści można liczyć?

Organizacja przeprowadzki biura – najważniejsze informacje

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że cały proces związany ze zmianą lokalizacji biura bywa czasochłonny, zwłaszcza jeżeli dotyczy to miejsc, w których pracuje kilkanaście bądź kilkadziesiąt osób.

  • Firmy oferujące sprzątanie biur przede wszystkim zajmą się przewozem mebli, sprzętu, a także urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Oczywiście przed transportem wszystkie elementy zostaną dokładnie zabezpieczone.
  • W sytuacji gdy miejsce które będziemy opuszczać jest już puste, wówczas firma przechodzi do drugiego etapu, czyli sprzątania. W wielu umowach najmu jest wyraźnie zaznaczone, że opuszczając biuro należy je uprzednio dokładnie posprzątać. Profesjonalne firmy dysponują odpowiednim sprzętem i detergentami pozwalającymi na usunięcie nawet najtrudniejszych zabrudzeń. Tak przygotowane wnętrze jest gotowe do odbioru przez właściciela.

Oczywiście jeżeli część sprzętu biurowego będzie wymieniana na nowy, wówczas firma wywozi wszystkie niepotrzebne rzeczy np. do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Przeprowadzka biura – kolejne kroki

Niestety w wielu przypadkach nowe biuro także wymaga odświeżenia. Choć przeważnie nie jest to generalne sprzątanie, warto zlecić niezbędne czynności czyszczące. Kolejnym krokiem jest ustawienie mebli. Aby ten etap przebiegł sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie, warto mieć wszystko wcześniej zaplanowane. W wielu przypadkach przyszły wynajmujący ma już dostęp do biura. Posiadając wymiary mebli i sprzętów, można w szczegółowy sposób zaplanować ich rozmieszczenie.

Firmy oferujące sprzątanie biur zajmują się także rozkręcaniem i skręcaniem mebli. Wystarczy, że pracownicy otrzymają wytyczne dotyczące nowej lokalizacji szaf, półek, biurek, sprzętów i urządzeń. Im przeprowadzka biura zostanie bardziej szczegółowo zaplanowana, tym mniejsza szansa na wystąpienie nieoczekiwanych trudności. Niestety niekiedy nawet najlepszy plan trudno zrealizować w 100%, dlatego warto ustalić czasowy bufor bezpieczeństwa, który może zostać wykorzystany w razie nieprzewidzianych komplikacji.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jak dba się o czystość szklanych biurowców?

Read Next

Kiedy dezynfekcja jest obowiązkowa?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments