Jaką pergole wybrać

Pergole ogrodowe to doskonałe rozwiązanie dla każdego ogrodu. Ich niebanalna konstrukcja poprawia walory dekoracyjne posesji i tarasów. Główną zaletą jest jej łatwy i szybki montaż. W zależności od materiału i złożoności konstrukcji pergole mogę mieć kilka zastosowań. Najpopularniejsze są drewniane kratki ogrodowe, których główną funkcją jest podtrzymywanie roślin. W ofertach sprzedaży naleźć można również bardziej zaawansowane rozwiązania jakim są pergole z zadaszeniem. Spełniają one funkcje altanki ogrodowej. Mogą być miejscem spotkań z rodziną lub tworzyć strefę relaksu po ciężkim dniu w pracy.

Jaką pergolę ogrodową wybrać?

Jaką pergole wybraćPergole mogą być wykonane z różnych materiałów. W sklepach najczęściej spotkać można drewniane. W zależności od ilości miejsca, jakim dysponujemy w ogrodzie wybrać można proste rozwiązania, jak i te bardziej złożone. Wybór jest bardzo szeroki, dzięki czemu dobranie konstrukcji nie powinno stanowić większego problemu. Drewno jest materiałem, który sprawdzi się w każdych warunkach atmosferycznych, jeśli zostanie uprzednio zabezpieczony substancjami konserwującymi. Na wąskich drewnianych pergolach bardzo dobrze prezentują się rośliny pnące takie jak wilce, bluszcze, winorośle. Pergole nie muszą stanowić samodzielnej wolnostojącej konstrukcji. Można je oprzeć np. o budynek. Wszystko zależy od osobistych upodobań. Nieco droższym rozwiązaniem są pergole wykonane z metalu. Ich powierzchnia malowana metodą proszkową jest odporna na szkodliwe warunki atmosferyczne. Ustawiając kilka pergoli w jednym rzędzie stworzyć można efektowną aleje. Cienkie rurki wygięte w łuk zapewniają stabilną podporę dla roślin. W sklepach ogrodniczych spotkać można pergole o różnych kształtach kolumnowe, stożkowe, prostokątne itd. Najdroższe są pergole aluminiowe. Ze względu na ich gabaryty montowane są w bliskim otoczeniu budynku pełniąc funkcje jego zadaszenia. Chronią także przed deszczem i są bardzo odporne wiatr. Montaż jest jednak bardziej skomplikowany niż przypadku klasycznych pergoli.

Artykuł powstał we współpracy z: modnytaras.pl

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Podświetlane lustro – sprytny patent i ładny gadżet

Read Next

Regulatory temperatury dla domu – czym kierować się przy wyborze?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments