Jaki typ self storage jest dla Ciebie najlepszy?

Przeprowadzka, remont mieszkania oraz potrzeba czasowego przechowywanie towarów to jedne z najczęstszych powodów, dla których decydujemy się wynająć powierzchnie magazynowe. Self storage to rozwiązanie cieszące się ogromną popularnością już nie tylko w dużych miastach. Wynika to przede wszystkim z łatwej dostępności, atrakcyjnej ceny oraz możliwości elastycznego ustalenia okresu wynajmu. Firmy oferujące tego typu usługi mają w swojej ofercie spory wybór boksów różniących się wielkością. Jak dopasować je do swoich potrzeb?

O czym warto pamiętać zanim wybierzemy magazyn?

Wielkość powierzchni użytkowej bezpośrednio przekłada się na cenę wynajmu, która dla wielu osób jest absolutnie kluczowa. W tym przypadku istnieją dwa zagrożenia. Po pierwsze, gdy wynajmiemy za małe pomieszczenie, nie tylko możemy mieć problem z ułożeniem wszystkich przedmiotów, ale również korzystanie z takiego self storage będzie bardzo trudne i niekomfortowe. Znalezienie pojedynczej rzeczy będzie wiązać się z cudem, a dodatkowo zajmie nam sporo czasu.

Z drugiej strony, zbyt duże pomieszczenie może wpłynąć na chaotyczne ułożenie przedmiotów, a co więcej, niepotrzebnie będziemy płacić wyższą kwotę. Uniwersalna rada jest zatem następująca – najlepiej wykorzystać przestrzeń układając całość piętrowo, a jednocześnie zostawić niezbędne miejsce do łatwego poruszania się. Co za tym idzie, wybierzmy powierzchnie magazynowe, które są tylko trochę większe niż wynika to z ilości i gabarytów rzeczy.

Powierzchnie magazynowe w rozmiarze mini – dla kogo?

Wielkość tego typu boksów nie przekracza 1 m2. Takie pomieszczenie jest bardzo często wybierane przez osoby, które nie dysponują komórką lokatorską ani piwnicą. Z uwagi na swoje rozmiary, pomieści raczej niewielkie kartony, walizki, z których nie korzystamy zbyt często, narty i inne przedmioty, które można ułożyć pionowo.

Małe i średnie boksy na umiarkowane potrzeby

Tego typu powierzchnie magazynowe pomieszczą wyposażenie kawalerki lub niewielkiego biura. Bez problemu zmieścimy tam rower, kilka regałów magazynowych oraz inne przedmioty, które mieszczą się do małego busa. To świetny wybór gdy planujemy wyprowadzkę do większego mieszkania i potrzebujemy na pewien czas bezpiecznej przechowalni.

Średniej wielkości boksy, których powierzchnia wynosi mniej więcej do 9 m2, pomieszczą rzeczy z 2-pokojowego mieszkania (do 45 m2) lub około 6 europalet. Tu bez problemu zmieścimy średniej wielkości stół, łóżko, pralkę i inne elementy wyposażenia.

Największe boksy dla wymagających

W tym przypadku powierzchnie magazynowe dysponują powierzchnią między 10 a 20 m2. Takie boksy to idealny wybór dla osób, które przenoszą rzeczy z dużego mieszkania, którego powierzchnia przekracza 80 m2.

Cena najmu jest uzależniona oczywiście od okresu trwania umowy. Firmy oferujące takie usługi są zwykle bardzo elastyczne, proponując zarówno najem krótko, jak i długoterminowy.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy CUBEM – powierzchnie magazynowe Poznań.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Nowe mieszkania w Warszawie – gdzie warto zamieszkać?

Read Next

Pogoda dla rolników, czyli zimowe prognozy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments