Jaki wybrać daszek na balkon?

Daszek na balkon to coraz bardziej popularne rozwiązanie, które stosowane jest przez wiele osób.Pozwala oni nie tylko ochronić się przed wszelkiego rodzaju opadami atmosferycznymi, ale także chroni nas przed nieczystościami takimi jak popiół papierosowy, liście kwiatów i inne elementy spadające z balkonów z wyższych kondygnacji. Chcąc zamontować daszek nad swoim balkonem, najlepiej dobrać go do swojego rodzaju balkonu. Najważniejsze jest jednak przy wyborze daszka dobranie go odpowiednio do szerokości balkonu, a także jego głębokości oraz odległości, na jaką ma on wystawać poza obszar balkonu.

Jaki materiał będzie najlepszy

Na rynku można spotkać różnego rodzaju zadaszenia balkonów, które wykonywane są z różnego rodzaju materiałów. Jednym z najbardziej popularnych jest jednak poliwęglan. Daszki z poliwęglanu oferowane są przez firmę Robelit. Tego typu daszki nie wymagają praktycznie żadnych zabiegów konserwacyjnych, w żadnym okresie roku, także zima. Dzięki czemu można całkowicie zapomnieć o nich, ciesząc się zadaszoną powierzchnią balkonu, bez dodatkowych obowiązków. Jedyne, na co warto zwrócić uwagę w trakcie montażu daszku na balkonie, jest jego kąt nachylenia. Odpowiednio dobrany sprawi, że on sam będzie się czyścił z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, takich jak liście czy też złogi śniegu w okresie zimowym.

Poliwęglan posiada jeszcze jedną zaletę, jest bardzo odporny na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, takich jak intensywne promienie słoneczne, a także duże temperatury ujemne. Dzięki czemu przez długi czas prezentuje się nienagannie, spełniając swoje podstawowe zadanie, jednocześnie nie szpecąc budynku.

Jak zamontować daszki na balkonie

Montaż daszku na balkonie w dużej mierze uzależniony jest od samego rodzaju balkonu. W przypadku tych, które są zadaszone stropami, oddzielającymi od sąsiadów, daszki można swobodnie zamocować właśnie do stropu. Uważając jednak, aby w trakcie montażu nie przewiercić się na wylot do sąsiadów, powodując tym samym spore straty. Takie rozwiązanie oferuje między innymi firma Robelit.

W przypadku kiedy nad balkonem nie znajduje się żaden strop, daszki montuje się bezpośrednio do fasady budynku. W tym przypadku należy pamiętać, o tym, że przy budynkach ocieplonych należy zastosować specjalnie tuleje dystansowe, które pozwolą uniknąć jakichkolwiek zniszczeń.

Kiedy można zamontować daszek na balkonie

W przypadku domów prywatnych, niewymagane są żadne zgody na wykonanie tego typu prac. Natomiast w przypadku mieszkań przynależących do spółdzielni, należy wystąpić o pozwolenie na montaż daszka nad balkonem do administracji lub zarządcy budynku.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jak zmieniała się Bydgoszcz?

Read Next

Szklany panel do kuchni – nowoczesne dekoracje domu

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments