Jaki wybrać grzejnik do łazienki?

Grzejnik jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia łazienek. Służy on nie tylko do ogrzewania tego pomieszczenia, lecz także suszenia ubrań. Wybór odpowiedniego sprzętu sprowadza się nie tylko do koloru czy formy. Podczas zakupu warto również zastanowić się nad podstawowymi parametrami i wieloma innymi istotnymi czynnikami. Zatem jak wybrać odpowiedni grzejnik do łazienki?

Typy grzejników do łazienki

Dziś każdy producent grzejników oferuje różnorodny, wysokiej jakości sprzęt o różnych parametrach oraz sposobie pracy. Poszczególnych różnic można także doszukiwać się w mocy tych urządzeń oraz ich budowie. Jeśli chodzi o rodzaj pracy, to można wymienić:

  • grzejniki wodne – zasilane przez centralne ogrzewanie,
  • grzejniki elektryczne – napędzane grzałką elektryczną,
  • grzejniki hybrydowe – które to do ogrzewania wykorzystują zarówno system elektryczny, jak i wodny.

Ostatni typ grzejników stanowi bardzo wygodne rozwiązanie, bowiem zimą nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów za pracę grzejnika łazienkowego, natomiast latem, kiedy to centralne ogrzewanie jest wyłączone, łazienkę można ogrzewać za pomocą grzałki elektrycznej. Tego typu grzejniki posiadają opcję regulacji temperatury oraz mają zainstalowany program oszczędzania energii. Dzięki temu grzejnik działa tylko wtedy, gdy tego potrzebuje użytkownik.

O jakiej budowie wybrać grzejnik do łazienki?

Tradycyjne grzejniki łazienkowe powszechnie dostępne na rynku zbudowane są zazwyczaj z pionowych kolektorów, łączonych ze sobą rurami. Budowa ta jest bardzo praktyczna, gdyż wówczas grzejnik oprócz całościowego ogrzewania łazienki może także pełnić rolę suszarki. Tego typu sprzęt można bardzo łatwo dostosować do stylistyki wnętrza, bowiem producenci oferują poszczególne modele w różnorodnych formach oraz kolorach.

Istotne parametry grzejnika do łazienki

Istotne parametry grzejnika do łazienkiPodczas zakupu warto zawsze zwrócić szczególną uwagę na moc grzejnika. Powinna ona być nieco mniejsza, niż w przypadku urządzeń przeznaczonych do salonu, sypialni czy kuchni. Jeśli zakupiony grzejnik będzie również wykorzystywany jako suszarka, to wówczas warto wybierać model o większych mocach.

Szczególną uwagę warto również zwrócić na rodzaj instalacji. Gdy grzejnik posiada instalacją dolną, to wówczas jego moc powinna być większa dodatkowo o 10 procent, gdyż wówczas rozproszenie ciepła w łazience będzie o wiele bardziej efektywne. Reguła obliczeniowa mówi o tym, że 100 W powinno przypadać na 1 metr kwadratowy pomieszczenia.

Wybór grzejników łazienkowych jest ogromy, zatem każdy użytkownik może wybrać idealny dla swojej łazienki.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Piękny ogród w zimie – sprawdź, jakie rośliny kwitną o tej porze roku!

Read Next

Grupy taryfowe gazu dla przedsiębiorstw – co warto wiedzieć?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments